RESULTATER FRA TIDLIGERE ÅR

2016 Lokale - 2016 Kreds/Lands - 2015 Lokale - 2015 Kreds/Lands - 2014 Lokale - 2014 Kreds/Lands - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004 - 2003


Lokale resultater 2016
Resultater fra Klubmesterskab 09.&29.11.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Karina Petersen m. Milo 127,70 point
2. Michael Wandall m. Majka 105,05 point
3. Claus Holde m. Maggie 81,40 point
B-klassen (max point = 200)
1. Maria Graversen m. Julie 160,75 point
2. Mette Maria Andersen m. Perle 118,80 point
3. Mai-Britt Lindevang m. Nala 102,50 point
4. Pia de Lasson m. Nova 95,50 point
5. Susie Antvorskov m. Flappe 74,65 point
A-klassen (max point = 300)
1. Lone Støttrup m. Frida 286,30 point
2. Ulrik Knudsen m. Frodo 273,15 point
3. Therese Hauge m. Baxi 241,90 point
4. Hanne Rasmussen m. Belfi 239,40 point
5. Bonnie Einsbor m. Aya 214,40 point
Eliteklassen (max point = 400)
1. Annette Lunau m. Yaqui 393,20 point
2. Annette Lunau m. Kitty 383,80 point
3. Majken Fjeldsted m. Isa 330,95 point
Eftersøgningspokalen (max point = 120)
1. Annette Lunau m. Yaqui 115,60 point
Buddypokalen
  Ulrik Knudsen  


Resultater fra C-Prøve 20.06.2016
C-Prøve (max point = 80)
1. Ken Bækmark m. Kenzo 73,5 point
2. Tina Heinricy m. Aki 65,5 point
3. Mikkel Andersen m. Asterix 64,5 point
4. Emilie Willesen m. Kiwi 46,5 point
5. Marianne Levring m. Mille 45,5 point
6. Tina Damm m. Mushu 44,0 point
7. Sven Ludvigsen m. Django 33,3 point
Nr. 1-3 er bestået


Resultater fra Begynderprøve 09.04.2016
Begynder-klassen (max point = 80)
1. Emilie Willesen m. Kiwi 70 point
2. Marianne Levring m. Mille 69 point
3. Ken Bækmark m. Kenzo 69 point
4. Mikkel Andersen m. Asterix 66 point
5. Betina Bengtsson m. Baloo 65 point
6. Heine Skaalum m. Ossie 62 point
7. Elsebeth Ludvigsen m. Django 59 point
8. Caroline Wille m. Pusle 55 point
Alle er bestået.


Resultater fra C-Prøve 09.04.2016
C-Prøve (max point = 150)
1. Henriette Jørgensen m. Rhino 77,4 point
2. Tina Heinricy m. Aya 76,4 point
3. Randi Laursen m. Simba 72,5 point
4. Jarl Lykke m. Bacchus 71,9 point
5. Michael Carlsen m. Basil 63,0 point
6. Pia Westergaard m. Balder 61,0 point
Alle er bestået.


Resultater fra Begynderprøven 02.04.2016
Begynder-klassen (max point = 80)
1. Tina Heinricy m. Aki 76 point
2. Tina Damm m. Mushu 54 point
Begge er bestået.


Kreds- og landsdækkende resultater 2016
Resultater fra Haslev 23.10.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Christina Gjermandsen, Skælskør m. Aygo 143,60 point
2. Line Færch Høeg, Næstved m. Ida 134,15 point
3. Karina Petersen, Herfølge m. Milo 133,20 point
11. Michael Wandall, Herfølge m. Majka 88,25 point


Resultater fra Slagelse 02.10.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Lene Knudsen, Frederikssund m. Nessie 136,50 point
2. Rikke Freiesleben, Kalundborg m. Chili 125,30 point
3. Christina Gjermandsen, Skælskør m. Aygo 124,25 point
7. Claus Holde, Herfølge m. Maggie 112,40 point


Resultater fra Slagelse 02.10.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Lene Knudsen, Frederikssund m. Nessie 136,50 point
2. Rikke Freiesleben, Kalundborg m. Chili 125,30 point
3. Christina Gjermandsen, Skælskør m. Aygo 124,25 point
7. Claus Holde, Herfølge m. Maggie 112,40 point
Claus Holde med Maggie er rykket op i B-klassen.


Resultater fra Jyderup 11.09.2016
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Fredrikssund m. Aros 181,55 point
2. Iben Dam Nielsen, Nivå m. Unni 179,00 point
3. Susanne Holten Gregersen, Næstved m. Hugo 175,30 point
5. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 143,85 point
13. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 113,65 point
14. Dan Nygård Andersen, Herfølge m. Spiky 103,30 point
A-klassen (max point = 300)
1. Britta Døj, Helsingør m. Miki 263,55 point
2. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 260,50 point
3. Christer Christensen, Frederikssund m. Arthur 241,10 point
9. Camilla Johannesen, Herfølge m. Findus 200,75 point
Noter til resultaterne.


Resultater fra Herfølge 04.09.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Julie Eriksen, Haslev m. Bailey 148,80 point
2. Louise Due, Kalundborg m. Schnuden 143,60 point
3. Lone Høeg Kornmaaler, Hvidovre m. Nuka 141,25 point
5. Karina Petersen, Herfølge m. Milo 135,60 point
12. Claus Holde, Herfølge m. Maggie 90,90 point
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 367,00 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 355,45 point
3. Christian Bøttcher, Helsingør m. Pep 334,80 point
4. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 327,05 point


Resultater fra Haslev 04.09.2016
B-klassen (max point = 200)
1. Bent Pedersen, Kalundborg m. Sussi 187,65 point
2. Benedikte Riise, Helsingør m. Cille 162,50 point
3. Bettina Køllgaard, Jyderup m. Bølle 154,40 point
5. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 151,00 point
7. Mette Marie Pedersen, Herfølge m. Perle 145,20 point
17. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 109,70 point
18. Dan Nygård Andersen, Herfølge m. Spiky 88,50 point


Resultater fra Skanderborg 28.08.2016
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Kaj Rasmussen, Skanderborg m. Berta 360,15 point
2. Eva Ulsø, Bording m. Cheddar 350,60 point
3. Lotte Sørensen, Silkeborg m. Hopla 318,70 point
4. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 270,20 point


Resultater fra Helsingør 28.08.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Christina Gjermandsen, Skælskør m. Aygo 145,00 point
2. Malene Trobeck, Frederikssund m. Hjalte 143,10 point
3. Annika Rosenqvist Petersen, Slagelse m. Ecco 139,50 point
10. Claus Holde, Herfølge m. Maggie 87,65 point
B-klassen (max point = 200)
1. Benedikte Rose, Helsingør m. Bertram 177,30 point
2. Iben Dam Nielsen, Nivå m. Unni 164,55 point
3. Pia Schwartz, Frederikssund m. Aros 161,20 point
7. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 111,10 point


Resultater fra Stevns 21.08.2016
B-klassen (max point = 200)
1. Malene Trobeck, Frederikssund m. Hjalte 148,00 point
2. Line Færch Høeg, Næstved m. Ida 142,40 point
3. Louise Due, Kalundborg m. Schnuden 141,70 point
5. Karina Petersen, Herfølge m. Milo 127,95 point
11. Claus Holde, Herfølge m. Maggie 97,90 point
B-klassen (max point = 200)
1. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 177,50 point
2. Bent Pedersen, Kalundborg m. Suss 172,40 point
3. Mette Marie Pedersen, Herfølge m. Perle 171,35 point
9. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 139,10 point
19. Dan Nygård Andersen, Herfølge m. Spiky 117,35 point
Mette Marie Andersen m. Perle har fået oprykning til A-klassen.


Resultater fra Vejle 19.08.2016
B-klassen (max point = 200)
1. Sascha E. Grauballe, Risskov m. Baloo 180,95 point
2. Anne Hartvig Hansen, Århus m. Emil 174,45 point
3. Dorthe Knudsen, Herning m. Trine 170,40 point
11. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 132,15 point


Resultater fra Nordfyn 22.05.2016
B-klassen (max point = 200)
1. Malene Ellegaard Pedersen, Ringe m. Kenya 189,85 point
2. Karin Sørensen, Odense m. Parco 183,50 point
3. Henrik Lyng, Odense m. Bonzo 170,50 point
4. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 166,75 point
Mai-Britt Lindevang m. Nala har fået oprykning til A-klassen.


Resultater fra Roskilde 08.05.2016
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Aros 188,50 point
2. Iben Dam Nielsen, Nivå 184,70 point
3. Susanne Holten Gregersen, Næstved 174,45 point
4. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 166,75 point
12. Dan Nygaard Andersen, Herfølge m. Spike 148,15 point
18. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 128,40 point
31. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 97,85 point


Resultater fra Herfølge 01.05.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Julie Eriksen, Haslev m. Bailey 137,05 point
2. Jette Blixt, Herfølge m. Herah 133,40 point
3. Karina Petersen, Herfølge m. Milo 129,40 point
13. Claus Holde, Herfølge m. Maggie 69,10 point
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Aros 195,20 point
2. Iben Dam Nielsen, Nivå 177,35 point
3. Steffen Olsen, Helsingør m. Debbie 175,00 point
5. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 164,00 point
6. Dan Nygaard Andersen, Herfølge m. Spike 162,15 point
12. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 147,00 point
19. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 124,45 point
32. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 41,00 point
Jette Blixt m. Herah har fået oprykning til B-klassen.
Mette Marie Andersen m. Perle og Dan Nygaard Andersen m. Spike har fået en halv oprykning til A-klassen.


Resultater fra Haslev 24.04.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Julie Eriksen, Haslev m. Bailey 143,10 point
2. Annika Rosenqvist Petersen, Slagelse m. Ecco 141,10 point
3. Line Færch Høeg, Næstved m. Ida 138,55 point
4. Karina Petersen, Herfølge m. Milo 137,00 point
8. Jette Blixt, Herfølge m. Herah 119,30 point
Karina Petersen m. Milo har fået oprykning til B-klassen.


Resultater fra Silkeborg 17.04.2016
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Eva Ulsø, Bording m. Cheddar 376,60 point
2. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 373,65 point
3. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 370,85 point
6. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 352,10 point


Resultater fra Faxe 10.04.2016
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 390,70 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 357,90 point
3. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 354,60 point
Noter til resultaterne.


Resultater fra Kalundborg 10.04.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Malene Trobeck, Frederikssund m. Hjalte 145,20 point
2. Jette Blixt, Herfølge m. Herah 144,65 point
3. Louise Due, Kalundborg m. Schnuden 126,55 point
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Aros 196,40 point
2. Bettina Køllgaard, Jyderup m. Bølle 181,60 point
3. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 166,40 point
9. Dan Nygård Andersen, Herfølge m. Spiky 139,00 point
Heidi Nielsen m. Kiki har fået oprykning til A-klassen.


Resultater fra Næstved 03.04.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Annika Rosenqvist Petersen, Slagelse m. Ecco 149,25 point
2. Karina Petersen, Herfølge m. Milo 139,00 point
3. Line Færch Høeg, Næstved m. Ida 130,00 point
7. Claus Holde, Herfølge m. Maggie 118,00 point
10. Jette Blixt, Herfølge m. Herah 114,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Aros 185,70 point
2. Susanne Holten Gregersen, Næstved m. Hugo 164,50 point
3. Bettina Køllgaard, Jyderup m. Bølle 163,55 point
5. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 161,80 point
16. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 129,70 point
17. Mai-Britt Lindevang, Herfølge m. Nala 126,80 point
22. Dan Nygård Andersen, Herfølge m. Spiky 103,55 point
Karina Petersen m. Milo, Claus Holde m. Maggie og Jette Blixt m. Herah har fået en halv oprykning til B-klassen.
Heidi Nielsen m. Kiki har fået en halv oprykning til A-klassen.


Resultater fra Helsingør 27.03.2016
Elite-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 380,70 point
2. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 334,70 point
3. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 331,30 point


Resultater fra Jyderup 20.03.2016
C-klassen (max point = 150)
1. Lene Knudsen, Frederikssund m. Nessie 149,40 point
2. Annika Rosenqvist Petersen, Slagelse m. Ecco 141,00 point
3. Julie Eriksen, Haslev m. Bailey 130,90 point
18. Jette Blixt, Herfølge m. Herah 78,80 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 373,90 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 346,50 point
3. Stine Eilersen, Kalundborg m. Ronja 343,50 point


Resultater fra Helsingør 13.03.2016
A-klassen (max point = 300)
1. Britta Døj, Helsingør m. Miki 265,60 point
2. Lone Daugaard Truelsen, Kalundborg m. Charlie 260,20 point
3. Christer Christensen, Fredrikssund m. Arthur 253,55 point
7. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 236,65 point


Lokale resultater 2015
Resultater fra C-Prøve 21.09.2015
C-Prøve (max point = 80)
1. Claus Molde med Maggie 68,5 point
2. Trine Nielsen med Congo 67,0 point
3. Karina Petersen med Yangi 63,6 point
4. Henrik Kløcher med Daia 62,5 point
5. Anne Vibe med Arthur 59,0 point
Alle har bestået prøven.


Resultater fra prøver 22.06.2015
Begynderprøve (max point = 80)
1. Claus Holde m. Maggi 79,0 point
2. Trine Nielsen m. Congo 74,0 point
3. Karina Nielsen m. Yangi 74,0 point
4. Tom Panduro m. Freja 61,0 point
5. Dennis Knudsen m. Pascal 53,0 point
C-prøve (max point = 80)
1. Mille Larsen m. Bella 69,1 point
2. Sigi Rasmussen m. Smålly 66,2 point
3. Laila Andersen m. Messi 66,0 point
4. Alberte Bøggild m. Teddy 62,5 point
5. Michael Wandall m. Majka 62,0 point
6. Carin Eriksson m. Vilda 60,5 point
7. Henrik Kløcher m. Daia 48,0 point
Alle bestod begynderprøven
Nr. 1-6 bestod C-Prøven.


Resultater fra Cprøve 18.05.2015
C-prøve (max point = 80)
1. Person, Klub m. Hund XXX point
Begge bestod prøven.


Resultater fra prøver 25.03.2015
Begynderprøve (max point = 80)
1. Sisse Larsen m. Bella 74,0 point
2. Michael Wandall m. Majka 66,5 point
3. Alberte Bøggild m. Teddy 57,0 point
4. Henrik K. Hansen m. Daia 52,5 point
C-prøve (max point = 80)
1. Annett Jørgensen m. Mira 79,0 point
2. Jesper Hansen m. Baloo 71,0 point
3. Gintara Joksaite m. Daizy 65,5 point
4. Piamarie Poulsen m. Sofus 61,0 point
5. Anne Jensen m. Jugi 36,0 point
Alle bestod begynderprøven
Nr. 1-4 bestod C-Prøven.


Kreds- og landsdækkende resultater 2015
Resultater fra i Fakse 13.09.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Pia de Lasson, Herfølge m. Nova 145,75 point
2. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 139,50 point
3. Lene Larsen, Holbæk m. Lucca 136,40 point
6. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 131,60 point
11. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 112,80 point
B-klassen (max point = 200)
1. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 193,80 point
2. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Frodo 192,20 point
3. Bonnie Einsbor, Herfølge m. Aya 192,05 point
7. Camilla Johannesen, Herfølge m. Findus 185,05 point
10. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 176,20 point
13. Camilla Favrholdt, Herfølge m. Rolf 156,20 point
14. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 138,05 point
16. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 122,45 point
A-klassen (max point = 300)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 257,60 point
2. Bent Nielsen, Haslev m. Samson 221,60 point
3. Outi Lindemann, Haslev m. Polly 215,70 point
5. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 193,15 point
Eliteklassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 362,40 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Sweep 340,60 point
3. Per Vebel, Helsingør m Ronja 333,65 point


Resultater fra Haslev 06.09.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Iben Dam Nielsen, Nivå m. Unni 149,00 point
2. Pia de Lasson, Herfølge m. Nova 142,25 point
3. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 141,00 point
5. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 132,00 point
6. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 131,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Camilla Johannesen, Herfølge m. Findus 188,50 point
2. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 181,00 point
3. Bonnie Einsbor, Herfølge m. Aya 179,70 point
4. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Frodo 176,80 point
7. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 163,85 point
9. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 161,25 point
14. Camilla Favrholdt, Herfølge m. Rolf 145,85 point


Resultater fra Frederikssund 30.08.2015
A-klassen (max point = 300)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 271,65 point
2. Flemming Mønsted Friis, Holbæk m. Sauer 261,60 point
3. Britta Døj, Holbæk m. Miki 245,45 point
11. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 193,95 point


Resultater fra Herfølge 30.08.2015
Eliteklassen (max point = 400)
1. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Dessa 368,85 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 356,55 point
3. Michael Malm, Helsingør m. Cody 356,00 point


Resultater fra Stevns 23.08.2015
Eliteklassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 352,10 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Sweep 342,75 point
3. Christian Bøttcher, Helsingør m. Pep 317,30 point
7. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Dessa 221,20 point


Resultater fra Helsingør 22.07.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Fie Snedker, Kalundborg m. Oscar 144,65 point
2. Iben Dam Nielsen, Nivå m. Unni 143,25 point
3. Jesper Johansen, Slagelse m. Kenzo 121,75 point
6. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 113,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Tinna Sørensen, Fakse m. Dixie 190,10 point
2. Kate Sørensen, Helsingør m. Kiwa 186,75 point
3. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 182,20 point
5. Ulrik Knudsen, Helsingør m. Frodo 181,30 point
7. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 168,75 point
8. Bonnie Einsbor, Herfølge m. Aya 156,35 point
17. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 109,20 point


Resultater fra Risskov 16.08.2015
A-klassen (max point = 300)
1. Susanne Gade, Dronninglund m. Mille 288,85 point
2. Mariann Helmer, Dronninglund m. Fly 258,65 point
3. Poul Verner Jensen, Langå m. Samson 255,95 point
13. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 215,10 point


Resultater fra Vordingborg 16.08.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Finn Trap Friis, Kalundborg m. Rex 141,00 point
2. Pia de Lasson, Herfølge m. Nova 140,50 point
3. Line Færch Høeg, Næstved m. Ida 136,50 point
4. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 131,50 point
7. Mette Fersum, Herfølge m. Coco 102,10 point
12. Susie Antvorskov, Herfølge m. Flappe 85,95 point
B-klassen (max point = 200)
1. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 195,65 point
2. Camilla Favrholdt, Køge m. Rolf 184,10 point
3. Ronnie Hansen, Vordingborg m. Messi 182,60 point
5. Camilla Johannesen, Herfølge m. Findus 179,75 point
8. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 174,10 point
10. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Frodo 172,30 point
11. Bonnie Einsbor, Herfølge m. Aya 170,25 point
20. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 139,35 point
27. Lars Jensen, Herfølge m. Nemo 119,55 point
30. Anette Hansen, Herfølge m. Asja 111,00 point


Resultater fra Jyderup 09.08.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 145,50 point
2. Iben Dam Nielsen, Nivå m. Unni 144,20 point
3. Lene Terkelsen, Kerteminde m. Balder 143,10 point
4. Pia de Lasson, Herfølge m. Nova 134,60 point
12. Susie Antvorskov, Herfølge m. Flappe 109,10 point
15. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 101,70 point
19. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 89,90 point
23. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 76,95 point


Resultater fra Fredericia 28.06.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Lene Terkelsen, Østfyn m. Balder 149,40 point
2. Jane Jacobsen, Svendborg m. Nico 145,55 point
3. Jørn Dresler, Svendborg m. Zanto 144,85 point
24. Mette Fersum, Herfølge m. Coco 114,40 point


Resultater fra Guldborgsund 21.06.2015
Agility, klasse 1, stor
1. Annett Jørgensen, Herfølge m. Benji 0 fejl, tid 36,59
2. Jannie Julin, Vordingborg m. Basse 0 fejl, tid 50,12
3. Mahmoud Olling, Guldborgsund m. Kia 5 fejl, tid 33,43
Spring, klasse 1, stor
1. Annett Jørgensen, Herfølge m. Benji 0 fejl, tid 28,22
2. Susan H. Sørensen, Maribo m. Sookie 5 fejl, tid 27,03
3. Per Belmark, Næstved m. Panther 5 fejl, tid 27,35
Åben klasse, spring, stor
1. Per Belmark, Næstved m. Panther 5 fejl, tid 37,75
2. Steen Larsen, Vordingborg m. Molly 5 fejl, tid 37,84
3. Annett Jørgensen, Herfølge m. Benji 10 fejl, tid 34,65


Resultater fra Vejen 21.06.2015
B-klassen (max point = 200)
1. Lone Boesen, Tinglev m. Balto 197,10 point
2. Jacob Henriksen, Vestfyn m. Frej 192,40 point
3. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 192,30 point
6. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 187,40 point
24. Camilla Johansen, Herfølge m. Findus 159,50 point


Resultater fra Thisted 13.06.2015
Eliteklassen (max point = 400)
1. Helle Sakariasen, Thyholm m. Kierli 376,80 point
2. Kurt Nielsen, Nibe m. Andy 362,40 point
3. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 344,45 point
7. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 327,45 point


Resultater fra Fakse 06.06.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Diana Hansen, Køge m. Tyson 147,80 point
2. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 144,00 point
3. Jesper Johansen, Slagelse m. Kenzo 141,65 point
4. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 141,10 point
7. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 132,10 point
12. Susie Antvorskov, Herfølge m. Flappe 116,10 point
15. Mette Fersum, Herfølge m. Coco 97,45 point
18. Marianne Bolmgren, Herfølge m. Saxo 87,00 point


Resultater fra Vejen 21.06.2015
B-klassen (max point = 200)
1. Lone Boesen, Tinglev m. Balto 197,10 point
2. Jacob Henriksen, Vestfyn m. Frej 192,40 point
3. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 192,30 point
6. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 187,40 point
24. Camilla Johansen, Herfølge m. Findus 159,50 point


Resultater fra Thisted 13.06.2015
E-klassen (max point = 400)
1. Helle Sakariasen, Thyholm m. Kierli 376,80 point
2. Kurt Nielsen, Nibe m. Andy 362,40 point
3. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 344,45 point
7. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 327,45 point


Resultater fra Fakse 06.06.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Diana Hansen, Køge m. Tyson 147,80 point
2. Heidi Nielsen, Herfølge m. Kiki 144,00 point
3. Jesper Johansen, Slagelse m. Kenzo 141,65 point
4. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 141,10 point
7. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 132,10 point
12. Susie Antvorskov, Herfølge m. Flappe 116,10 point
15. Mette Fersum, Herfølge m. Coco 97,45 point
18. Marianne Bolmgren, Herfølge m. Saxo 87,00 point


Resultater fra Odsherred 31.05.2015
Agility åben, stor
1. Annett Jørgensen, Herfølge m. Benji 5 fejl, tid: 38,22
2. Christina Svendsen, Humlebæk m. Cocio 5 fejl, tid: 38,87
3. Vibeke Bode, Nykøbing/Rørvig m. Misty 5 fejl, tid: 42,50
Spring åben, stor
1. Annett Jørgensen, Herfølge m. Benji 0 fejl, tid: 37,72
2. Majbrit Wigø Madsen, Jyderup m. Yorick 5 fejl, tid: 51,00
3. Miriam Bønnelykke, Jyderup m. Selma 10 fejl, tid: 48,06


Resultater fra Nordfyn 17.05.2015
B-klassen (max point = 200)
1. Bente Lauridsen, Hvidovre m. Bounty 187,40 point
2. Jacob Henriksen, Vestfyn m. Frej 184,20 point
3. Charlotte Johansen, Jyderup m. Alfred 181,20 point
4. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 175,25 point


Resultater fra Give 10.05.2015
B-klassen (max point = 200)
1. Ole Kaas Andersen, Ikast m. Alfa 174,90 point
2. Hans Kristian Kristensen, Langå m. Brina 173,80 point
3. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 166,85 point


Resultater fra Haslev 10.05.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Jette Hoffmann, Hvidovre m. Sinus 144,35 point
2. Pia de Lasson, Herfølge m. Nova 135,25 point
3. Annette Thøgersen, Holbæk m. Farlig Harley 130,40 point
6. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 121,00 point
12. Heidi Hirschsprung Nielsen, Herfølge m. Kiki 102,80 point
16. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 63,40 point
A-klassen (max point = 300)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 287,80 point
2. Outi Lindemann, Haslev m. Polly 283,20 point
3. Bent Nielsen, Haslev m. Samson 254,80 point
7. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 228,80 point
Pia de Lasson m. Nova har fået ½ oprykning til B-klassen.


Resultater fra Roskilde 03.05.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Jesper Johansen, Slagelse m. Kenzo 127,35 point
2. Heidi Hirschsprung Nielsen, Herfølge m. Kiki 127,25 point
3. Lotte Nørgaard Iversen, Roskilde m. Tempo 127,00 point
4. Piamaria Poulsen, Herfølge m. Silke 126,60 point
5. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 124,85 point
7. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 122,60 point
12. Mette Fersum, Herfølge m. Coco 104,80 point
B-klassen (max point = 200)
1. Benedikte Larsen, Helsingør m. Lara 186,60 point
2. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 182,20 point
3. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Frodo 177,05 point
4. Bonnie Einsbor, Herfølge m. Aya 172,25 point
9. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 160,50 point
15. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 127,10 point
18. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 116,30 point
Ulla Høstfeldt m. Elli har fået oprykning til B-klassen


Resultater fra Herfølge 26.04.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Lene Larsen, Holbæk m. Lucca 141,75 point
2. Heidi Hirschsprung Nielsen, Herfølge m. Kiki 136,10 point
3. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 135,00 point
5. Marianne Bolmgreen, Herfølge m. Saxo 125,00 point
8. Piamaria Poulsen, Herfølge m. Silke 112,00 point
9. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 102,25 point
11. Pia de Lasson, Herfølge m. Nova 94,50 point
13. Susie Antvorskov, Herfølge m. Flappe 90,00 point
14. Lise Lone Nørby, Herfølge m. Lukas 72,50 point
16. Mette Fersum, Herfølge m. Coco 64,75 point
B-klassen (max point = 200)
1. Bonnie Einsbor, Herfølge m. Aya 191,30 point
2. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 187,50 point
3. Camilla Johannesen, Herfølge m. Findus 185,30 point
4. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 184,40 point
8. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 173,25 point
11. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 167,00 point
13. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Frodo 163,60 point
17. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 151,35 point
18. Anette Hansen, Herfølge m. Asja 127,00 point
A-klassen (max point = 300)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 274,80 point
2. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 261,25 point
3. Lone Daugaard Truelsen, Kalundborg m. Charlie 259,90 point
Marianne Bolmgreen m. Saxo har fået en ½ oprykning til B-klassen.
Piamarie Poulsen m. Silke og Malene Bak Jensen m. Cody har fået oprykning til B-klassen
Ulrik Knudsen m. Frodo, Camilla Johannesen m. Findus og Bonnie Einsbor m. Aya har fået oprykning til A-klassen


Resultater fra Svendborg 12.04.2015
B-klassen (max point = 200)
1. Jacob Henriksen, Vestfyn m. Frej 192,80 point
2. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 185,40 point
3. Hanne Jørgensen, Vestfyn m. Tessa 177,45 point


Resultater fra Fakse 12.04.2015
A-klassen (max point = 300)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 278,65 point
2. Ann-Luise Hansen, Hvidovre m. Lucca 263,35 point
3. Anette Aaris-Larsen, Fakse m. Gismo 263,20 point
4. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 263,10 point
Majken Fjeldsted m. Isa har fået oprykning til Eliteklassen.


Resultater fra Hvidovre 05.04.2015
B-klassen (max point = 200)
1. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 191,10 point
2. Connie Kisselhegn, Fakse m. Glenda 158,60 point
3. Helle Schacht, Kalundborg m. Silas 149,50 point
4. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 144,15 point
7. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Frodo 141,70 point
19. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 90,40point
Lone Støttrup m. Frida har fået oprykning til A-klassen.


Resultater fra Nordfyn 03.04.2015
Elite-klassen (max point = 400)
1. Jørgen Christensen, Svendborg m. Tirah 391,70 point
2. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 381,90 point
3. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 376,40 point


Resultater fra Helsingør 29.03.2015
Elite-klassen (max point = 400)
1. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 383,90 point
2. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 342,00 point
3. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 339,50 point


Resultater fra Stevns 29.03.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Annette Thøgersen, Holbæk m. Farlig Harley 131,00 point
2. Rita Jensen, Stevns m. Tilde 130,00 point
3. Ulrik Andersen, Haslev m. Mille 123,25 point
5. Heidi Hirschsprung Nielsen, Herfølge m. Kiki 119,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Michael Gransø, Kalundborg m. Anton 176,50 point
2. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 173,90 point
3. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 168,50 point
14. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 130,90 point
Heidi Hirschsprung Nielsen m. Kiki har fået oprykning til B-klassen.
Hanne Rasmussen m. Belfi har fået oprykning til A-klassen.


Resultater fra Klubmesterskab 04.01.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Lene Hansen, Holbæk m. Lucca 124,70 point
2. Jesper Johansen, Slagelse m. Kenzo 119,80 point
3. Jette Svendsen, Kalundborg m. Mille 118,25 point
4. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 113,20 point
B-klassen (max point = 200)
1. Stine Zachariassen, Holbæk m. Lotus 361,20 point
2. Per Vebel, Helsingør m. Ronja 339,65 point
3. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 338,00 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui XXX point


Resultater fra Helsingør 15.03.2015
A-klassen (max point = 300)
1. Flemming Mønsted Friis, Holbæk m. Sauer 280,40 point
2. Ronnie Hansen, Fakse m. Sascha 261,50 point
3. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 260,90 point
Majken Fjeldsted m. Isa har fået en halv oprykning fra A- til Eliteklassen.


Resultater fra Fakse 15.03.2015
C-klassen (max point = 150)
1. Annette Thøgersen, Holbæk m. Farlig Harley 140,40 point
2. Rita Jensen, Stevns m. Tilde 123,60 point
3. Heidi Hirschsprung Nielsen, Herfølge m. Kiki 123,60 point
6. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 112,00 point
7. Pia de Lasson, Herfølge m. Nova 109,75 point
9. Ulla Høstfeldt, Herfølge m. Elli 98,70 point
14. Piamarie Poulsen, Herfølge m. Silke 92,55 point
20. Mette Fersum m. Coco 55,30 point
B-klassen (max point = 200)
1. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 194,00 point
2. Lone Støttrup, Herfølge m. Frida 188,00 point
3. Birthe Guldberg, Frederikssund m. Aya 183,05 point
4. Camilla Johannesen, Herfølge m. Findus 174,20 point
5. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Frodo 173,50 point
6. Bonnie Einsbor, Herfølge m. Aya 173,00 point
11. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 167,40 point
12. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 161,80 point
27. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 108,75 point
29. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 102,75 point
Heidi Hirschsprung Nielsen m. Kiki, Malene Bak Jensen m. Cody og Piamarie Poulsen m. Silke har fået en halv oprykning fra C- til B-klassen.

Lone Støttrup m. Frida , Camilla Johannesen m. Findus, Ulrik Knudsen m. Frodo, Bonnie Einsbor m. Aya, Hanne Rasmussen m. Belfi og Dorthe Jensen m. Basse har alle fået en halv oprykning fra B- til A-klassen.


Lokale resultater 2014
Resultater fra Klubmesterskab 05.11.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Piamarie Poulsen m. Silke 129,60 point
2. Susie Lendal-Antvorskov m. Flappe 117,75 point
3. Malene Bak Jensen m. Cody 116,50 point
4. Pia de Lasson m. Nova 106,00 point
5. Mette Fersum m. Coco 104,75 point
6. Ulla Høstfeldt m. Elli 103,15 point
7. Lise Lone Nørby m. Lukas 97,35 point
8. Torben Oest-Jacobsen m. Zoya 85,80 point
9. Jeannette Kjær Nielsen m. Silas 82,85 point
B-klassen (max point = 200)
1. Lone Støttrup m. Frida 188,35 point
2. Camilla Johannesen m. Findus 180,10 point
3. Dil Bredholt m. Brahmin 167,75 point
4. Bonnie Einsbor m. Aya 161,60 point
5. Dorthe Jensen m. Basse 155,40 point
6. Anette Hansen m. Asja 151,00 point
7. Robert Hansen m. Rocky 141,25 point
8. Lars Jensen m. Nemo 137,75 point
9. Ulrik Knudsen m. Frodo 132,85 point
10. Annett Jørgensen m. Benji 131,60 point
11. Mette Marie Andersen m. Perle 131,00 point
12. Vibeke Hansen m. Julie 89.80 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau m. Yaqui 294,50 point
2. Majken Fjeldsted m. Isa 281,00 point
3. Birthe Carlson m. Berta 236,65 point
Boddy-pokalen
1. Mette Marie Andersen m. Perle 10.000++ point
Eftersøgningspokalen
1. Annette Lunau m. Yaqui 118,0 point
2. Annette Lunau m. Kitty 105,3 point
3. Majken Fjeldsted m. Isa 94,0 point


Resultater fra Begynderprøve 15.09.2014
Begynderprøve (max point = 80)
1. Mitzi Lund m. Smålly 79,0 point
2. Annette Kofoed m. Karla 74,0 point
3. Eva Zetterström m. Nellie 74,0 point
4. Anne Jensen m. Jugi 67,5 point
Alle 4 bestod prøven.


Resultater fra prøver 25.06.2014
Begynder prøve (max point = 80)
1. Linda Christensen m. Aslan 77,0 point
2. Pia Hansen m. Fifi 75,9 point
3. Anne Vibe m. Arthur 74,0 point
4. Mona Schmidt m. Molly 64,4 point
5. Sanne Knudsen m. Malthe 55,0 point
6. Martin Pedersen m. Martha 54,0 point
7. Camilla Gerløv m. Thalia 51,5 point
8. Anne Hansen m. Jugi 32,0 point
Nr. 1-7 bestod prøven.
C-prøve (max point = 80)
1. Marianne Bolmgren m. Saxo 78,0 point
2. Ulla Høstfeldt m. Elli 74,2 point
3. Amanda Justesen m. Balder 72,7 point
4. Lise Lone Nørby m. Lukas 71,8 point
5. Piamarie Poulsen m. Silke 70,5 point
6. Karen Nørby m. Dina 66,3 point
7. Mette Fersum m. Coco 66,1 point
8. Susie Lendal-Antvorskov m. Flappe 62,0 point
9. Daniel Lauritsen m. Herman 57,5 point
10. Jacob Dahl m. Bella 37,5 point
11. Gintara Joksaite m. Daizy 30,5 point
Nr. 1-9 bestod prøven.


Resultater fra prøver 29.03.2014
Begynderprøve (max point = 80)
1. Marianne Bolmgreen m. Saxo 79,0 point
2. Amanda Justesen m. Balder 78,1 point
3. Lise Lone Nørby m. Lukas 77,0 point
4. Mette Fersum m. Coco 71,5 point
5. Rene Zetterlund m. Gizmo 67,0 point
6. Daniel Lauritsen m. Herman 66,6 point
7. Jacob Dahl m. Bella 59,0 point
8. Winnie Clemmensen m. Eiki 55,6 point
9. Gintare Joksaite/ m. Daisy 54,0 point
10. Signe Nauer m. Thea 54,0 point
11. Wibeke Grøn m. Albert 27,4 point
12. Lasse Holmstrup m. Liva 23,0 point
Nr. 1-10 bestod prøven.
Cprøve (max point = 80)
1. Trine Frederiksen m. Carla 79,5 point
2. Torben Oest-Jacobsen m. Soya 75,8 point
3. Helle Pedersen m. Bianca 75,1 point
4. Morten Ryberg m. Becki 72,6 point
5. Pia de Lasson m. Nova 71,0 point
6. Maria Graversen m. Mikko 68,0 point
7. Rikke Therp m. Gaby 64,0 point
Alle bestod prøven.


Kreds- og landsdækkende resultater 2014
Resultater fra Slagelse 05.11.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Tenie Maluna Pedersen, Nivå m. Milak 149,60 point
2. Jacob Due Johansen, Kalundborg m. Schniff 144,80 point
3. Steffen Olsen, Frederikssund m. Dina 144,00 point
21. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 80,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. Dorte Steinmetz Jensen, Holbæk m. Zia 186,95 point
2. Birgit Jensen, Kalundborg m. Ati 180,60 point
3. Nina Knudsen, Holbæk m. Diesel 178,10 point
4. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 175,20 point


Resultater fra Danmarksmesterskaberne i Dronninglund 21./22.09.2014
A-klassen (max point = 300)
1. Martin Holm Abildgaard, Vesthimmerland m. Tiki 283,60 point
2. Per Lindberg, Skive m. Pacey 280,20 point
3. Rikke Lund, Fredrikssund m. Sweep 269,30 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 259,25 point


Resultater fra Næstved 07.09.2014
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 290,60 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Sweep 270,65 point
3. Annette Danielsson, Helsingør m. Kiwi 268,15 point
17. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 189,60 point


Resultater fra Haslve 31.08.2014
B-klassen (max point = 200)
1. Ulf Danielsson, Helsingør m. Basse 194,05 point
2. Christer Christensen, Fredrikssund m. Arthur 187,55 point
3. Niels Birch Olsen, Frederikssund m. Igor 178,55 point
7. Dil Bredholt, Herfølge m. Brahmin 164,00 point
21. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 96,55 point


Resultater fra Herfælge 31.08.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Melissa Kreipke, Helsingør m. Joe 146,00 point
2. Inge Sørensen, Haslev m. Dobby 139,30 point
3. Steffen Olsen, Frederikssund m. Dina 138,45 point
11. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 97,30 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 370,10 point
2. Kirsten Christensen, Jyderup m. Triton 351,40 point
3. Maria Dale Malm, Helsingør m. Freja 322,05 point
SJÆLLANDSMESTER I ELITEKLASSEN:
Annette Lunau med Kitt


Resultater fra Helsingør 24.08.2014
B-klassen (max point = 200)
1. Tine Holdt Larsen, Holbæk, Næstved m. Viola 195,20 point
2. Birthe Guldberg, Holbæk m. Baloo 181,15 point
3. Christer Christensen, Frederikssund m. Aya 180,15 point
9. Dil Bredholt, Herfølge m. Brahmin 165,00 point


Resultater fra Kerteminde 24.08.2014
E-klassen (max point = 400)
1. Camilla Schou, Esbjerg m. Ludvig 381,45 point
2. Jørgen Christensen, Svendborg m. Tirah 379,75 point
3. Annette Mather, Esbjerg m. Wilma 377,40 point
4. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 374,90 point


Resultater fra Vordingborg 17.08.2014
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 287,40 point
2. Jens Hansen, Fakse m. Zæzar 265,95 point
3. Claus Nielsen, Helsingør m. Olfert 265,25 point
8. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 254,70 point


Resultater fra Fakse 1.06.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Vibeke Rosnell, Køge m. Nobel 129,35 point
2. Anna Carina Schack Bjerager, Roskilde m. Tinka 129,15 point
3. Liselotte Kartman, Helsingør m. Isack 125,50 point
11. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 100,10 point


Resultater fra Toftlund 11.05.2014
Elite-klassen (max point = 400)
1. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Frida 385,05 point
2. Liselotte Nielsen, Hjørring m. Thilde 377,30 point
3. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 367,75 point
19. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 274,90 point


Resultater fra Næstved 11.05.2014
B-klassen (max point = 200)
1. Lene Nielsen, Næstved m. Cody 167,85 point
2. Sonni Christensen, Haslev m. Tristan 166,75 point
3. Birgit Jensen, Kalundborg m. Ati 163,45 point
7. Dil Bredholt, Herfølge m. Brahmin 156,20 point
17. Hanne Rasmussen, Herfølge m. Belfi 125,35 point
24. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 95,00 point


Resultater fra Vejen 04.05.2014
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 277,45 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Sweep 275,00 point
3. Lotte Sørensen, Silkeborg m. Hopla 273,45 point
15. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 210,05 point


Resultater fra Roskilde 04.05.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Annemarie Sørensen, Odsherred m. Sally 144,90 point
2. Martin Roed, Næstved m. Carlo 131,50 point
3. Henning Plambeck, Vordingborg m. Basso 108,00 point
9. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 93,00 point


Resultater fra Herfølge 27.04.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Steffen Olsen, Frederikssund m. Dino 126,00 point
2. Tine Wilms, Skovbo m. Lila 120,00 point
3. Liselotte Kartman, Helsingør m. Isack 116,95 point
8. Hanne Klestrup, Herfølge m. Diva 59,75 point
B-klassen (max point = 200)
1. Ulf Danielsson, Fakse m. Basse 191,70 point
2. Sonni Christensen, Haslev m. Tristan 186,80 point
3. Kim Brix, Fakse m. Diego 181,00 point
4. Dil Bredholt, Herfølge m. Brahmin 180,10 point
23. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 92,85 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 289,75 point
2. Christian Bøttcher, Helsingør m. Pep 270,70 point
3. Bent Lauridsen, Hvidovre m. Anton 264,75 point


Resultater fra Varde 13.04.2014
Elite-klassen (max point = 400)
1. Jette Nybo Andersen, Esbjerg m. Pingo 376,10 point
2. Stine Zachariassen, Holbæk m. Lotus 368,60 point
3. Brian Klaris, Esbjerg m. Carlo 339,65 point
6. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 246,25 point


Resultater fra Kalundborg 13.04.2014
B-klassen (max point = 200)
1. Ulf Danielsson, Fakse m. Basse 174,50 point
2. Sonni Christensen, Haslev m. Tristan 179,20 point
3. Birgit Jensen, Kalundborg m. Ati 176,85 point
7. Dil Bredholt, Herfølge m. Brahmin 152,35 point


Resultater fra Fakse 06.04.2014
A-klassen (max point = 300)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Sweep 272,30 point
2. Benny Simonsen, Stevns m. Kalle 270,70 point
3. Britta Døj, Holbæk m. Miki 270,60 point
9. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 252,90 point


Resultater fra Helsingør 30.03.2014
Elite-klassen (max point = 400)
1. Stine Zachariassen, Holbæk m. Lotus 371,20 point
2. Henrik Kreipke, Helsingør m. Eigil 371,00 point
3. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 354,50 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 349,50 point
9. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 325,10 point


Resultater fra Hvidovre 23.03.2014
B-klassen (max point = 200)
1. Tine Holdt Larsen, Holbæk m. Baloo 192,45 point
2. Dil Bredholt, Herfølge m. Brahmin 175,30 point
3. Ulf Danielsson, Fakse m. Basse 174,50 point
17. Annette Schiolborg, Herfølge m. Sofus 95,30 point
18. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 82,40 point


Resultater fra Fakse 09.03.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Martin Roed, Næstved m. Carlo 138,00 point
2. Dan Nygård Andersen, Skovbo m. Spiky 137,75 point
3. Stefen olsen, Frederikssund m. Dina 132,50 point
9. Malene Bak Jensen, Herfølge m. Cody 103,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Susanne Flentø Hansen, Vordingborg m. Æddy 189,35 point
2. Kim Brix, Fakse m. Diego 172,55 point
3. Ulf Danielsson, Fakse m. Basse 172,25 point
4. Dil Bredholt, Herfølge m. Brahmin 171,40 point
18. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 112,55 point
22. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Perle 49,40 point
Dil Bredholt og Brahmin har fået en halv oprykning til A-klassen.


Resultater fra Jyderup 02.03.2014
C-klassen (max point = 150)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 382,85 point
2. Stine Zachariassen, Holbæk m. Lotus 370,90 point
3. Michael mandrup Bay, Jyderup m. Obelix 362,30 point


Lokale resultater 2013
Resultater fra prøver 07.12.2013
Begynderprøve (max point = 80)
1. Bonnie Einsbor m. Aya 77,6 point
2. Maria Graversen m. Mikko 68,0 point
3. Trine Frederiksen m. Carla 65,0 point
C-prøve (max point = 80)
1. Bo Pedersen m. Mielo 79,0 point
2. Helle Klestrup m. Heavy 73,5 point
3. Tanja Clausen m. Trunte 61,5 point
Alle bestod prøverne.


Resultater fra Begynderprøve 30.11.2013
Begynderprøve (max point = 80)
1. Ulla Høstfeldt m. Elli 67,0 point


Resultater fra Klubmesterskab 17. og 23.11.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Lars Jensen m. Nemo 148,80 point
2. Dorthe Jensen m. Basse 145,95 point
3. Merete Kuld m. Diva 139,15 point
4. Claus Christensen m. Charlie 136,20 point
5. Benny Nordahl m. Luna 135,35 point
6. Henrik Hansen m. Freja 123,90 point
7. Anne Hansen m. Bella 112,35 point
8. Yrsa Dahl m. Max 108,20 point
9. Malene Jensen m. Cody 106,20 point
10. Jeanette Nielsen m. Noa 100,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Camilla Johannesen m. Emma 194,60 point
2. Annette Lunau m. Yaqui 189,45 point
3. Majken Fjeldsted m. Isa 186,90 point
4. Paw Pedersen m. Pepsi 182,50 point
5. Lene Nordstrøm m. Snowie 179,65 point
6. Dil Bredholt m. Brahmin 152,50 point
7. Robert Hansen m. Rocky 130,50 point
8. Bo Hansen m. Bacia 102,75 point
A-klassen (max point = 300)
1. Preben Kristiansen m. Bamse 270,40 point
2. Kirstine Østergaard m. Bina 241,20 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau m. Kitty 385,00 point
2. Lone Støttrup m. Cody 313,25 point
Eftersøgningspokalen (max. 120 point)
1. Annette Lunau m. Kitty 116,25 point
Buddypokalen (bedste kammerat m.m.)
1. Dorthe Jensen  


Resultater fra Begynderprøve 26.10.2013
Begynderprøve (max. 80 point)
1. Morten Ryberg m. Becki 75,0 point
2. Anne Mette Oxfeldt Damm m. Charlie 74,0 point
3. Malene Hansen m. Balder 65,0 point
4. Pia de Lasson m. Nova 65,0 point
5. Grete Bang Rasmussen m. Hera 61,0 point
6. Annett Jørgensen m. Benji 61,0 point
7. Rikke Therp m. Gaby 58,5 point
8. Torben Oest-Jacobsen m. Soya 54,0 point
9. Kristian Stoltze m. Luna 44,0 point
Nr. 1-8 bestod prøven.


Resultater fra C-prøve 25.09.2013
C-prøve (max. 80 point)
1. Hanne Klestrup m. Diva  
2. Tina Riel m. Ludvig  
3. Tanja Clausen m. Trunte  
4. Gitte Jørgensen m. Tor  
Nr. 1 og 2 bestod prøven.


Resultater fra Begynderprøve 23.09.2013
Begynderprøve (max. 80 point)
1. Dea Meyer m. Tinky 71,6 point
2. Bo Pedersen m. Mielo 70,0 point
3. Karen Nørby Christensen m. Dina 60,6 point


Kreds- og landsdækkende resultater 2013
Resultater fra Skovbo 13.10.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Merete Kuld, Herfølge m. Diva 138,50 point
2. Louise Freiesleben, Kalundborg m. Indi 132,25 point
3. Jeanette Nielsen, Herfølge m. Noa 128,50 point
10. Lars Jensen, Herfølge m. Nemo 112,50 point
11. Claus Christensen, Herfølge m. Charlie 102,00 point
12. Anne Hansen, Herfølge m. Bella 98,70 point
B-klassen (max point = 200)
1. Bent Nielsen, Haslev m. Samson 186,35 point
2. Preben Kikkenborg, Vordingborg m. Sisse 183,50 point
3. Kristian Specht, Køge m. Bella 182,40 point
10. Camilla Johannesen, Herfølge m. Emma 170,50 point
Jeanette Nielsen m. Noa og Lars Nielsen m. Nemo har fået oprykning til B-klassen.


Resultater fra Fakse 06.10.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Kim Brix, Fakse m. Diego 147,85 point
2. Merete Kuld, Herfølge m. Diva 141,20 point
3. Tenie Maluna Pedersen, Nivå m. Milak 137,95 point
13. Anne Hansen, Herfølge m. Bella 113,80 point
14. Jeanette Nielsen, Herfølge m. Noa 111,90 point
16. Claus Christensen, Herfølge m. Charlie 104,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Ronnie Hansen, Fakse m. Sascha 178,45 point
2. Camilla Johannesen, Herfølge m. Emma 174,70 point
3. Per Andersen, Næstved m. Pelle 168,45 point
Jeanette Nielsen m. Noa har fået oprykning til B-klassen.
Anne Hansen m. Bella har fået en halv oprykning til B-klassen.
Camilla Johannesen m. Emma har fået oprykning til A-klassen.


Resultater fra DanmarksMesterskaberne Nordfyn 12.-22.09.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Simone Holdensgaard, Sæby m. Flec 148,55 point
2. Anne Strømgård, Kalundborg m. Zigga 147,95 point
3. Helle Hansen, Skive m. Cliff 147,90 point
13. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 140,20 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Eva Dybro, Hjørring m. Candy 377,75 point
2. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 377,35 point
3. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 376,45 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 357,55 point


Resultater fra Jyderup 08.09.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Anne Strømgård, Kalundborg m. Zigga 149,25 point
2. Michael Gransø, Kalundborg m. Anton 146,90 point
3. Anne Marie Fabricius, Frederikssund m. Alberte 146,50 point
12. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 105,00 point
Eliteklassen (max point = 400)
1. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 363,10 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 338,55 point
3. Hanne Rasmussen, Næstved m. Dessa 323,05 point
6. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 281,90 point


Resultater fra Næstved 08.09.2013
A-klassen (max point = 300)
1. Bjarke Søgaard, Nivå m. Arthur 266,50 point
2. Lone Daugaard Truelsen, Kalundborg m. Charlie 257,80 point
3. Michael Mandrup Bay, Jyderup m. Obelix 250,50 point
15. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 172,95 point


Resultater fra Odder 01.09.2013
Eliteklassen (max point = 400)
1. Thorvald Larsen, Kerteminde m. Rollo 327,40 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 321,75 point
3. Kenneth B. Hansen, Langeskov m. Lipto 280,20 point
6. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 229,25 point


Resultater fra Stevns 01.09.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Michael Gransø, Kalundborg m. Anton 142,70 point
2. Mogens Lejre, Frederikssund m. Zullo 141,80 point
3. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 137,55 point
6. Benny Nordahl, Herfølge m. Luna 117,70 point
12. Anne Hansen, Herfølge m. Bella 108,05 point
14. Marianne Knudsen, Herfølge m. Coco 102,55 point
B-klassen (max point = 200)
1. Britta Døj, Holbæk m. Miki 189,10 point
2. Bent Nielsen, Haslev m. Samson 187,45 point
3. Anette Hartvig Nielsen, Odsherred m. Nanna 183,00 point
13. Camilla Johannesen, Herfølge m. Emma 151,50 point
28. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 100,00 point
A-klassen (max point = 300)
1. Birgitte Brandt Kristiansen, Nivå m. Chili 289,75 point
2. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 284,70 point
3. Michael Mandrup Bay, Jyderup m. Obelix 277,00 point
9. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 257,90 point
Majken Fjeldsted m. Isa har fået oprykning til A-klassen


Resultater fra Frederikssund 25.08.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Anne Strømgård, Kalundborg m. Zigga 149,00 point
2. Betina Herskind Frandsen, Frederikssund m. Mille 144,55 point
3. Kim Brix, Fakse m. Diego 140,45 point
4. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 140,05 point
9. Benny Nordahl, Herfølge m. Lunau 128,90 point
15. Marianne Knudsen, Herfølge m. Coco 110,05 point


Resultater fra Herfølge 24.08.2013
Eliteklassen (max point = 400)
1. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 371,60 point
2. Henning Beier, Jyderup m. Spike 366,50 point
3. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 350,15 point
4. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 350,10 point


Resultater fra Vordingborg 18.08.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Anne Strømgård, Kalundborg m. Zigga 149,60 point
2. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 144,00 point
3. Lisbeth Jørgensen, Maribo m. Jutta 135,25 point
4. Marianne Knudsen, Herfølge m. Coco 134,50 point
5. Lars Jensen, Herfølge m. Nemo 131,00 point
9. Benny Nordahl, Herfølge m. Lunau 120,30 point
10. Merete Kuld, Herfølge m. Diva 119,90 point
15. Claus Christensen, Herfølge m. Charlie 103,00 point
22. Anne Hansen, Herfølge m. Bella 85,55 point


Resultater fra Toftlund 09.06.2013
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 187,55 point
2. Ulla Melchior Hansen, Odense m. Zesar 186,80 point
3. Betina Borg, Ribe m. Mie 186,05 point
15. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 147,90 point
20. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 131,95 point


Resultater fra Fakse 09.06.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 140,30 point
2. Michael Gransøe, Kalundborg m. Anton 138,85 point
3. Mogens Lejre, Frederikssund m. Zullo 123,85 point
4. Benny Nordahl, Herfølge m. Luna 122,90 point
11. Jeanette Nielsen, Herfølge m. Noa 115,15 point
20. Anne Hansen, Herfølge m. Bella 90,50 point
Benny Nordahl m. Luna har fået oprykning til B-klassen.
Jeanette Nielsen m. Noa har fået en halv oprykning til B-klassen.


Resultater fra Næstved 12.05.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Birthe Jonasen, Vordingborg m. Samson 139,25 point
2. Jannie Pedersen, Næstved m. Balder 136,00 point
3. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 131,85 point
9. Benny Nordahl, Herfølge m. Luna 109,40 point
12. Merete Kuld, Herfølge m. Diva 103,85 point
13. Claus Christensen, Herfølge m. Charlie 102,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Britta Døj, Holbæk m. Miki 177,00 point
2. Flemming Mønsted Friis, Odsherred m. Sauer 176,00 point
3. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 175,50 point


Resultater fra Frederikssund 05.05.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Winni Poulsen, Fredrikssund m. Viggo 137,25 point
2. Mona Jensen, Nivå m. Line 135,50 point
3. Betina Herskind frandsen, Fredrikssund m. Mille 127,15 point
8. Benny Nordahl, Herfølge m. Luna 97,25 point


Resultater fra Odsherred 28.04.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Claus H. Hansen, Odsherred m. Balder 141,60 point
2. Benny Nordahl, Herfølge m. Luna 99,00 point
3. Kenneth Hansen, Odsherred m. Balou 85,60 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 189,50 point
2. Britta Døj, Holbæk m. Miki 188,15 point
3. Anette Hartvig Nielsen, Odsherred m. Nanna 181,90 point
12. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 144,80 point


Resultater fra Kerteminde 28.04.2013
B-klassen (max point = 200)
1. Grethe Rasmussen, Nordfyn m. Happy 178,00 point
2. Susanne Lund Christoffersen, Nordfyn m. Hailey 172,50 point
3. Arne Knudsen, Svendborg m. Rollo 165,90 point
5. Camilla Johannesen, Herfølge m. Emma 152,60 point


Resultater fra Herfølge 21.04.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Benny Nordahl, Herfølge m. Luna 139,35 point
2. Dorthe Jensen, Herfølge m. Basse 127,95 point
3. Marianne Knudsen, Herfølge m. Coco 124,70 point
5. Claus Christensen, Herfølge m. Charlie 113,00 point
6. Merete Kuld, Herfølge m. Diva 109,15 point
8. Jeanette Nielsen, Herfølge m. Noa 94,80 point
15. Anne Hansen, Herfølge m. Bella 68,20 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Yaqui 189,45 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Sweep 187,00 point
3. Jan Werner, Helsingør m. Kira 175,40 point
20. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 129,10 point
A-klassen (max point = 300)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Ziggy 288,10 point
2. Stine Eilersen, Kalundborg m. Felix 285,15 point
3. Michael Mandruo Bay, Jyderup m. Obelix 277,50 point
5. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 262,55 point


Resultater fra Helsingør 14.04.2013
Elite-klassen (max point = 4000)
1. Henning Beier, Jyderup m. Spike 345,55 point
2. Dorte Månsson, Nivå m. Nuska 344,10 point
3. Hanne Rasmussen, Næstved m. Dessa 323,40 point
4. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 320,85 point


Resultater fra Vejle 07.04.2013
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Lisbeth Keller, Århus m. Kiwi 339,40 point
2. Ingebjørg Sandøy, Odder m. Siff 322,25 point
3. Simone Hartvigsen, Give m. Asti 290,95 point
7. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 274,00 point


Resultater fra Kalundborg 07.04.2013
C-klassen (max point = 150)
1. Anne Strømgård, Kalundborg m. Zigga 130,90 point
2. Claus Hansen, Odsherred m. Balder 125,20 point
3. Camilla Favrholdt, Køge m. Fay 122,40 point
5. Merete Kuld, Herfølge m. Diva 115,10 point
7. Benny Nordahl, Herfølge m. Luna 100,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau, Herfølge 194,35 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Sweep 190,90 point
3. Britta Døj, Holbæk m. Miki 179,15 point
16. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Isa 135,00 point


Resultater fra Fakse 07.04.2013
A-klassen (max point = 300)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Ziggy 292,90 point
2. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 291,80 point
3. Birgitte Brandt Kristiansen, Nivå 281,85 point
18. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 210,10 point


Resultater fra Nordfyn 29.03.2013
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Jørgen Christensen, Svendborg m. Tirah 368,20 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 365,65 point
3. Camilla Schou, Varde m. Ludvig 365,40 point
15. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 254,70 point


Resultater fra Stevns 17.03.2013
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Kirsten Christensen, Jyderup m. Triton 368,55 point
2. Henning Beier, Jyderup m. Spike 358,55 point
3. Ulf Danielsson, Fakse m. Lupus 342,50 point
5. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 335,50 point


Resultater fra Jyderup 03.03.2013
A-klassen (max. 300 point)
1. Michael Mandrup Bay, Jyderup m. Obelix 275,60 point
2. Stine Zachariassen, Holbæk m. Lotus 265,70 point
3. Lis Modell Nielsen, Jyderup m. Bailey 254,65 point
13. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 206,70 point


Lokale resultater 2012
Resultater fra Klubmesterskab 18.11.2012
C-klassen (max point = 150)
1. Bo Hansen m. Bacia 144,00 point
2. Merete Kuld m. Diva 135,50 point
3. Dorthe Jensen m. Basse 130,50 point
4. Benny Nordal m. Luna 126,75 point
5. Trine Nielsen m. Sisqo 59,00 point
6. Anne Hansen m. Bella 47,75 point
7. Britt Falcham m. Stoffer 46,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Ulrik Knudsen m. Devil 167,75 point
2. Birthe Carlson m. Berta 165,50 point
3. Sandra Gyrn m. Mollie 161,50 point
4. Camilla Johannesen m. Emma 141,50 point
5. Torkild Svane Kraft m. Chester 140,60 point
6. Majken Fjeldsted m. Isa 134,30 point
7. Robert Hansen m. Rocky 102,85 point
8. Anette Hansen m. Asja 102,00 point
A-klassen (max point = 300)
1. Kirstine Østergaard m. Bina 278,20 point
2. Preben Kristiansen m. Bamse 253,80 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau m. Kitty 381,80 point
2. Lone Støttrup m. Cody 344,90 point
Eftersøgningspokalen (4 bedste eftersøgning A og E-klassen)(max point = 120)
1. Annette Lunau m. Kitty 120,00 point
2. Lone Støttrup m. Cody 89,70 point
Buddy-pokalen (god kammerat m.m.)
Robert Hansen m. Rocky.


Resultater fra C-Prøven 08.08.2012
C-Prøve (max point = 80)
1. Flemming Brandt m. Donna 64,0 point
Og bestået.


Resultater fra C-konkurrence 23.06.2012
C-klassen (max point = 150)
1. Marianna Knudsen m. Coco 119,45 point
2. Bo Hansen m. Bacia 107,50 point
3. Trine Nielsen m. Sisqo 96,35 point
4. Britt Falcham Stålander m. Stoffer 93,75 point
5. Karina Binau m. Vega 91,40 point
6. Merete Kuld m. Diva 73,40 point
Marianna Knudsen med Coco har fået en halv oprykning til B.


Resultater fra Prøver 27.06.2012
Begynderprøve (max point = 80)
1. Lars Hansen m. Sofus 62 point
2. Martin Johansen m. Simba 57 point
3. Malene Thorsen m. Aya 52 point
4. Asbjørn Hansen m. Mella 51 point
5. Rikke Oxfeldt m. Eddy 43 point
Ny C prøve (max point = 80)
1. Dorthe Jensen m. Basse 73,7 point
2. Benny Nordahl m. Luna 71,3 point
3. Betina Larsen m. Nala 67 point
4. Morten Nielsen m. Keela 65,8 point
5. Bo Pedersen m. Salma 55,4 point
6. Flemming Brandt m. Donna 45 point
Nummer 1 – 5 bestod prøven.


Resultater fra Begynder- og C-prøve 01.04.2012
Begynderprøve (max point = 80)
1. Dorthe Jensen m. Basse 78,5 point
2. Bo Pedersen m. Salma 72,0 point
3. Flemming Brandt m. Donna 71,0 point
4. Morten Nielsen m. Keela 68,0 point
5. Anne Jensen m. Rolf 65,0 point
6. Christel Schouw Pedersen m. Kato 61,0 point
7. Benny Nordahl m. Luna 56,0 point
C-prøve (max point = 80)
1. Merete Kuld m. Diva 76,5 point
2. Lars Jensen m. Nemo 76,5 point
3. Karina Rymsz m. Vega 70,0 point
4. Mai Rafn Kaa m. Tjalfe 61,0 point
5. Flemming Rasmussen m. Maggie 54,0 point
Alle bestod prøven.


Kreds- og landsdækkende resultater 2012
Resultater fra Køge 07.10.2012
C-klassen (max point = 150)
1. Sonni Christensen, Haslev m. Tristan 147,10 point
2. Tine Jørgensen, Næstved m. Viola 144,75 point
3. Benedikte Riise, Helsingør m. Bertram 142,50 point
26. Bo Hansen, Herfølge m. Bacia 81,05 point
28. Trine Nielsen, Herfølge m. Sisqo 49,75 point
B-klassen (max point = 200)
1. Lillian Flørnæss Fischer, Nivå m. Cleo 156,80 point
2. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 156,30 point
3. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 153,20 point
4. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 144,20 point
22. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 99,35 point


Resultater fra Eliteturnering i Vesthimmerland 06.10.2012
E-klassen (max point = 400)
1. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 356,35 point
2. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 353,60 point
3. Michael Dybro, Hjørring m. Assi 348,60 point
10. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 288,30 point
Endelig stilling (4 bedste ud af 5)
Nr. 1: Olav Larsen, Hjørring m. Rita... 74 turneringspoint
Nr. 2: Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda... 68 turneringspoint
Nr. 3: Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie... 65 turneringspoint
Nr. 4: Annette Lunau, Herfølge m. Kitty... 63 turneringspoint


Resultater fra DM i Grindsted 22.-23.09.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Kurt Nielsen, Nibe m. Andy 189,00 point
2. Janne Gregersen, Hjørring m. Chester 188,80 point
3. Heidi Pedersen, Langå m. Molly 185,20 point
9. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 173,25 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 364,05 point
2. John E. Sørensen, Lemvig m. Hector 358,80 point
3. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 349,55 point


Resultater fra Sjællandsmesterskab i Fakse 09.09.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 181,40 point
2. Stine Eilersen, Kalundborg m. Felix 179,20 point
3. Henrik Kreipke, Helsingør m. Eigil 179,15 point
6. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 166,65 point
11. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 149,90 point
12. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 147,60 point
19. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 142,00 point
20. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 141,25 point
A-klassen (max point = 300)
1. Bjarne Jørgensen, Odsherred m. Elle 255,30 point
2. Bjarke Søgaard, Nivå m. Arthur 250,85 point
3. Stine Zachariassen, Odsherred m. Lotus 232,90 point
10. Kirstine Østergaard, Herfølge m. Bina 193,65 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 382,05 point
2. Henning Beier, Jyderup m. Spike 362,00 point
3. Hanne Rasmussen, Næstved m. Dessa 332,50 point
4. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 323,85 point
7. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 210,95 point


Resultater fra Vejle 02.09.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 376,05 point
2. Hans-Henrik Tungelund, Kalø vig m. Chica 374,60 point
3. Lotte S. Nielsen, Svendborg m. Felak 368,15 point
6. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 330,85 point


Resultater fra Eliteturnering Silkeborg/Bording 26.08.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 338,70 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 336,90 point
3. Lisbeth Keller, Århus m. Kiwi 332,85 point
Samlet stilling efter 4. runde
Nr. 1 Olav Larsen, Hjørring m. Rita 66 point
Nr. 2 Bente Dalsgaard, Aabenraa m. Yoda 65 point
Nr. 3 Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 63 point


Resultater fra Helsingør 26.08.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 193,90 point
2. Henrik Kreipke, Helsingør m. Eigil 179,40 point
3. Kate Sørensen, Helsingør m. Kiwa 172,00 point
11. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 157,00 point
19. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 134,90 point
23. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 126,85 point


Resultater fra Odder 26.08.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Hans-Henrik Tungelund, Kalø vig m. Chica 364,60 point
2. Jørgen Christensen, Svendborg m. Tirah 329,30 point
3. Margit Hansen, Holstebro m. Zaxo 317,85 point
8. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 275,15 point


Resultater fra Skovbo 19.08.2012
C-klassen (max point = 150)
1. Sonni Christensen, Haslev m. Tristan 149.40 point
2. Jan Werner, Helsingør m. Kira 147.00 point
3. Tine Jørgensen, Næstved m. Viola 146.95 point
20. Bo Hansen, Herfølge m. Bacia 114.00 point
Bo Hansen og Bacia har fået en halv oprykning til B.


Resultater fra Stevns 19.08.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Michael Malm, Helsingør m. Cody 193.20 point
2. Jakob Svendsen, Nivå m. Barsa 191.80 point
3. Pia Schwartz, Frederikssund m. Ziggy 188.40 point
7. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 174.35 point
24. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 132.40 point
29. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 125.85 point
33. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 106.05 point


Resultater fra Vordingborg 12.08.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 191.60 point
2. Maria Dale Malm, Helsingør m. Freja 177.95 point
3. Mia Harreskou, Vordingborg m. Boris 167.65 point
11. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 154.85 point
16. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 142.50 point
18. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 134.95 point
25. Linda Mogensen,Herfølge m. Balou 113.75 point


Resultater fra Thisted 23.06.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Anette Pejstrup, Bjerringbro m. Jenna 351.10 point
2. Michael Dybro, Hjørring m. Assi 350.30 point
3. Hans-Henrik Tungelund, Kalø vig m. Chica 348.25 point
13. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 293.05 point


Resultater fra Odense 10.06.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Mather, Esbjerg m. Wilma 191,45 point
2. Jette Nybo Andersen, Esbjerg m. Pingo 186,10 point
3. Kurt Nielsen, Nibe m. Andy 180,43 point
4. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 172,85 point
17. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 137,80 point
27. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 98,95 point
Sandra Gyrn m. Mollie har fået en halv oprykning til A-klassen.


Resultater fra Fakse 10.06.2012
C-klassen (max point = 150)
1. Randi Christophersen, Fakse m. Kami 138,15 point
2. Tine Jørgensen, Næstved m. Viola 137,55 point
3. Lars Norman Nielsen, Roskilde m. Zitta 124,35 point
22. Bo Hansen, Herfølge m. Bacia 75,70 point
31. Trine Hansen, Herfølge m. Sisqo 58,65 point


Resultater fra Eliteturnering Rødding 20.05.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Søren Ladefoged, Hjørring m. Lucky 385,05 point
2. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 377,65 point
3. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 371,80 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 361,75 point


Resultater fra Nordfyn 20.05.2012
B-klassen (max. 200 point)
1. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 195,65 point
2. Michala Hoe, Helsingør m. Nova 190,00 point
3. Anette Aaris-Larsen, Fakse m. Gismo 184,95 point
21. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 120,30 point


Resultater fra Køge 20.05.2012
C-klassen (max point = 150)
1. Sonni Christensen, Haslev m. Tristian 149,00 point
2. Steen O. Larsen, Nivå m. Gaia 146,40 point
3. Tine Jørgensen, Næstved m. Viola 128,00 point
20. Bo Hansen, Herfølge m. Bacia 95,65 point
22. Trine Nielsen, Herfølge m. Sisqo 92,70 point


Resultater fra Frederikssund 06.05.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Maria Dale, Helsingør m. Freja 188,10 point
2. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 183,50 point
3. Pia Schwartz, Frederikssund m. Ziggy 175,00 point
19. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 140,45 point
21. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 131,80 point
23. Lene Nordstrøm, Herfølge m. Snowie 126,30 point
24. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 125,70 point
30. Annelise Christensen, Herfølge m. Blaki 102,45 point


Resultater fra Herfølge 29.04.2012
C-klassen (max point = 150)
1. Mette V. Lorentzen, Holbæk m. Zaga 133,00 point
2. Anette Skovgaard, Jyderup m. Mille 133,00 point
3. Camilla Kikkenborg, Vordingborg m. Cassi 132,50 point
21. Trine Nielsen, Herfølge m. Sisqo 74,00 point
25. Bo Hansen, Herfølge m. Bacia 60,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Ziggy 197,00 point
2. Maria Dale, Helsingør m. Freja 173,00 point
3. Clas Wernersen, Helsingør m. Arto 172,00 point
6. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 157,75 point
8. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 155,85 point
12. Lene Nordstrøm, Herfølge m. Snowie 150,65 point
21. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 138,20 point
23. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 136,00 point
24. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 135,70 point
27. Annelise Christensen, Herfølge m. Blaki 127,05 point


Resultater fra Eliteturnering Stevns 22.04.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 376,90 point
2. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 372,30 point
3. Henning Beier, Jyderup m. Spike 354,30 point
7. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 339,10 point


Resultater fra Stevns 22.04.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 358,40 point
2. Hanne Rasmussen, Næstved m. Dessa 351,90 point
3. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 347,70 point
4. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 235,95 point


Resultater fra Østfyn 22.04.2012
B-klassen (max. 200 point)
1. Svend Poulsen, Østfyn m. Bruno 186,30 point
2. Kurt Villy Jakobsen, Ringe m. Buller 185,40 point
3. Dennis Rasmussen, Langeland m. Sita 166,50 point
16. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 133,40 point


Resultater fra Helsingør 15.04.2012
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 393,35 point
2. Dorte Månsson, Nivå m. Nuska 370,80 point
3. Henning Beier, Jyderup m. Spike 369,70 point
4. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 353,40 point


Resultater fra Næstved 08.04.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Stine Eilersen, Kalundborg m. Felix 180,20 point
2. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 170,40 point
3. Jeannie Juul Nielsen, Odsherred m. Homie 165,95 point
5. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 161,90 point
13. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 140,75 point
18. Lene Nordstrøm, Herfølge m. Snowie 129,00 point
22. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 116,55 point
Ulrik Knudsen m. Devil har fået oprykning til A-klassen.


Resultater fra Fakse 01.04.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 187,15 point
2. Pia Schwartz, Frederikssund m. Ziggy 184,95 point
3. Henrik Kreipke, Helsingør m. Eigil 173,45 point
19. Lene Nordstrøm, Herfølge m. Snowie 143,40 point
20. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 143,35 point
25. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 129,35 point
26. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 127,25 point
31. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 118,60 point
38. Torkild Svane Kraft, Herfølge m. Chester 104,50 point
OPRYKNINGER
Lene Nordstrøm m. Snowie og Ulrik Knudsen m. Devil har fået en halv oprykning til A-klassen


Resultater fra Hjørring 31.03.2012
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Michael Dybro, Hjørring m. Assi 383,10 point
2. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 343,90 point
3. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 307,15 point


Resultater fra Kalundborg 25.03.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Lene Nordstrøm, Herfølge m. Snowie 176,85 point
2. Anette Aaris-Larsen, Fakse m. Gismo 153,25 point
3. Maria Dale, Helsingør m. Freja 153,05 point
5. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 151,00 point
14. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 127,10 point
17. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 119,55 point


Resultater fra Eliteturnering Hadsund 18.03.2012
Elite-klassen (max point = 400)
1. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 382,10 point
2. Bente Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 373,70 point
3. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 361,75 point


Resultater fra Herfølge 11.03.2012
Eliteklassen (max point = 4000)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 377,65 point
2. Henning Beier, Jyderup m. Spike 372,90 point
3. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 351,30 point
10. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 190,95 point


Resultater fra Hvidovre 11.03.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Henrik Kreipke, Helsingør m. Eigil 175,20 point
2. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 171,00 point
3. Karin B. Amorsen Heierås, Hvidovre m. Izy 166,20 point
17. Lene Nordstrøm, Herfølge m. Snowie 107,85 point
19. Camilla Johannessen, Herfølge m. Emma 105,35 point


Resultater fra Jyderup 04.03.2012
B-klassen (max point = 200)
1. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 172,10 point
2. Jens Peter Jensen, Hvidovre m. Ramses 170,80 point
3. Anette Aaris-Larsen, Fakse m. Gismo 168,85 point
7. Birthe Carlson, Herfølge m. Berta 161,50 point
9. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 158,15 point
11. Lene Nordstrøm, Herfølge m. Snowie 157,20 point
12. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Devil 156,10 point
OPRYKNINGER
Birthe Carlson m. Berta har fået en halv oprykning til A-klassen.


Lokale resultater 2011
Resultater fra Prøver 03.12.2011
Begynderprøve (max point = 80)
1. Merete Kuld m. Diva 77 point
2. Marianne Tesdorph m. My 71,5 point
3. Karina Rymsz m. Vega 71 point
4. Jesper Marsk m. Kato 68 point
5. Per Holmgren m. Ace 64 point
6. Mai Rafn Kaa m. Tjalfe 63,5 point
7. Trine Wiuff m. Lucca 58 point
8. Majken Fjeldsted m. Isa 51 point
9. Jane H. Sørensen m. Schubert 51 point
10. Marina Angelsø m. Mille 41 point
11. Thomas Petersen m. Casey 29 point
C-prøven (max point = 80)
1. Britt Falcham m. Stoffer 62 point
2. Nina Mølgård m. Asti 53 point
Begge bestod C-prøven.


Resultater fra Klubmesterskab 19.11.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Jonna Nielsen m. Frida 144,25 point
2. Malene Pedersen m. Bella 130,00 point
3. Bo Hansen m. Bacia 115,75 point
4. Marianne Knudsen m. Coco 107,75 point
5. Winnie Clemmensen m. Asti 63,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Dil Bredholt m. Joythi 181,95 point
2. Preben Kristiansen m. Bamse 178,15 point
3. Ulrik Knudsen m. Devil 169,35 point
4. Mette Marie Andersen m. Carlson 168,30 point
5. Linda Mogensen m. Baloo 167,90 point
6. Majken Fjeldsted m. Laika 162,40 point
7. Paw Pedersen m. Pepsi 161,35 point
8. Camilla Johannesen m. Emma 150,90 point
9. Sandra Gyrn m. Mollie 146,35 point
10. Birthe Carlson m. Bertha 141,05 point
11. Søren Wærnstrøm m. Iakin 140,00 point
12. Lene Nordstrøm m. Snowie 131,85 point
13. Annelise Pedersen m. Blaki 120,90 point
14. Thorkild Svane Kraft m. Chester 120,40 point
15. Bonnie Einsbor m. Theo 111,15 point
16. Anett Rasmussen m. Yaba 99,25 point
Eftersøgningspokalen A- og E-hunde, 4 bedste resultater i eftersøgning (max point = 120)
1. Lone Støttrup m. Cody 115,60 point
2. Annette Lunau m. Kitty 103,40 point
Buddypokalen uddeltes for første gang
Pokalen er indstiftet af Paw Harding Pedersen i 2011 i anledning af DcH Herfølges 10-års jubilæum.
Pokalen gives til en hundefører med en positiv indstilling, som har vist fremgang i træningen og er en god kammerat.
Pokalen gik til:Lene Nordstrøm m. Snowie


Resultater fra prøve 24.06.2011
Begybnderprøven (max point = 80)
1. Conny Jung m. Nuggi 69,5 point
2. Anne Hansen m. Bella 51,0 point
Begge bestod prøven.


Resultater fra prøver 22.06.2011
Begybnderprøven (max point = 80)
1. Charlotte Helvig m. Zika 72,0 point
2. Britt Falcham m. Stoffer 70,0 point
3. Birgit Larsen m. Luna 68,0 point
4. Helle Holmgren m. Albert 60,0 point
5. Ulla Pedersen m. Trine 54,0 point
6. Majja Bekmose m. Samson 47,5 point
7. Lene Pedersen m. Ronja 29,0 point
C-Prøve (max point = 80)
1. Marie Brendstrup m. Lady 77,0 point
2. Mette Frandsen m. Theia 66,0 point
3. Carsten Lindquist m. Trunte 62,5 point
4. Kenneth Thirstrup m. Chewie 60,0 point
5. Carina Wille m. Anton 57,5 point
6. Jeanette Nielsen m. Noa 56,0 point
7. Anne Hansen m. Bella 25,5 point
Nr. 1-6 bestod prøven.



Kreds- og landsdækkende resultater 2011
Resultater fra Vejen 23.10.2011
B-klassen (max point = 200)
1. Claus Østergaard, Bjerringbro m. Reno 190,25 point
2. Kurt Jensen, Thisted m. Hobby 187,30 point
3. Thomas Nielsen, Odder m. Yasmin 186,90 point
24. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 139,15 point
A-klassen (max point = 300)
1. Kim Pedersen, Fredericia m. Fenya 283,60 point
2. Folmer Jensen, Vejle m. Signe 274,25 point
3. Helene Pejstrup, Bjerringbro m. Cassie 269,30 point
8. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 251,65 point
E-klassen (max point = 400)
1. Jette Nybo Andersen, Esbjerg m. Dinho 311,75 point
2. Marianne Aakjær, Hjørring m. Gabie 308,95 point
3. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 308,65 point
6. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 299,40 point


Resultater fra Køge 02.10.2011
B-klassen (max point = 200)
1. Steen Rasmussen, Næstved m. Aske 191,00 point
2. Jens Hansen, Køge m. Zæzar 187,60 point
3. Benny Simonsen, Stevns m. Kalle 171,65 point
9. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 161,15 point
17. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Carlson 141,10 point
18. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 136,60 point


Resultater fra Frederikshavn 01.10.2011
A-klassen (max point = 300)
1. Kjeld Olesen, Frederikshavn m. Walter 274,20 point
2. Poul Rasmussen, Hadsund m. Tobber 258,95 point
3. Liselotte Nielsen, Hjørring m. Thilde 255,60 point
8. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 212,05 point


Resultater fra Danmarksmesterskab 24-25.09.2011
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 379,65 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 375,20 point
3. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 363,90 point


Resultater fra Fakse 04.09.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Jeannie Holmgaard, Odsherred m. Homie 149,40 point
2. Jakob Svendsen, Helsingør m. Barsa 143,30 point
3. Lars G. Nielsen, Odsherred m. Zita 140,75 point
10. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 115,70 point
17. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 98,20 point
B-klassen (max point = 200)
1. Ejner Jørgensen, Hvidovre m. Tajco 184,15 point
2. Kaj Madsen, Stevns m. Tammi 180,60 point
3. Lone D. Truelsen, Kalundborg m. Charlie 163,00 point
6. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 156,15 point
10. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 139,75 point
14. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 129,05 point
15. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Carlson 128,10 point
24. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 88,70 point
A-klassen (max point = 300)
1. Mette Horn, Vordingborg m. Zoey 279,15 point
2. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 267,15 point
3. Hanne Rasmussen, Næstved m. Dessa 262,90 point


Resultater fra Stevns 28.08.2011
A-klassen (max point = 300)
1. Dorte Månsson, Nivå m. Nuska 289,45 point
2. Kathrine Gåsland, Nivå m. Harley 275,20 point
3. Mette Horn, Vordingborg m. Zoey 274,30 point
13. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 238,90 point


Resultater fra Vejen 14.08.2011
B-klassen (max point = 200)
1. Jens Christiansen, Aabenraa m. Anni 199,50 point
2. Finn Oxholm Larsen, Vejen m. Turner 188,55 point
3. Ellen Nørsøller, Vejen m. Rico 186,60 point
38. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 74,00 point


Resultater fra Vordingborg 14.08.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Mai Rasmussen, Slagelse m. Carlos 146,90 point
2. Jakob Svendsen, Helsingør m. Barsa 145,25 point
3. Maria Dale, Helsingør m. Freja 144,95 point
22. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 86,50 point
23. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 74,90 point
B-klassen (max point = 200)
1. Berit Hammer, Kalundborg m. Mica 191,00 point
2. Ejner Jørgensen, Hvidovre m. Tajco 175,60 point
3. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 173,90 point
13. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 152,40 point
26. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 133,30 point
28. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 128,70 point
29. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Carlson 126,25 point


Resultater fra Toftlund 07.08.2011
A-klassen (max point = 300)
1. Liselotte Nielsen, Hjørring m. Thilde 272,50 point
2. Dorte Månsson, Nivå m. Nuska 268,70 point
3. Georg Krack, Tinglev m. Falcon 256,90 point
13. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 222,00 point


Resultater fra Fakse 22.05.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 149,60 point
2. Jakob Svendsen, Helsingør m. Barsa 128,15 point
3. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 125,60 point


Resultater fra Slagelse 20.05.2011
B-klassen (max point = 200)
1. Jette Bennedsen, Vordingborg m. Ole Einar 184,60 point
2. Berit Hammer, Kalundborg m. Mica 178,00 point
3. Per Holmgren, Herfølge m. Yatzy 168,10 point
6. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 163,50 point
7. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Cooper 163,20 point
15. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 130,25 point


Resultater fra Stevns 08.05.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Jakob Svendsen, Helsingør m. Barsa 144,70 point
2. Morten Thomsen, Vordingborg m. Bonus 142,60 point
3. Helle Bjerg, Odsherred m. Windy 135,75 point
12. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 50,20 point
B-klassen (max point = 200)
1. Kaj Madsen, Stevns m. Tammi 182,80 point
2. Birgitte Kristiansen, Nivå m. Chili 180,70 point
3. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 180,20 point
5. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Cooper 172,80 point
8. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 159,90 point
9. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 155,30 point
20. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 128,85 point


Resultater fra Herfølge 01.05.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Per Engmann, Hvidovre m. Vamos 146,25 point
2. Monica Hammer, Hvidovre m. Eddie 145,00 point
3. Ulla Jensen, Hvidovre m. Bella 142,10 point
22. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 104,75 point
23. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 101,00 point


Resultater fra Fakse 17.04.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Jeannie Holmgaard, Odsherred m. Homie 149,00 point
2. Morten Vahlers, Haslev m. Buster 132,00 point
3. Camilla Andreasen, Frederikssund m. Trille 129,00 point
8. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 114,25 point
13. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 91,55 point
B-klassen (max point = 200)
1. Kjeld Andersen, Stevns m. Kongo 178,30 point
2. Flemming Nielsen, Fakse m. Freke 173,00 point
3. Per Holmgren, Herfølge m. Yatzy 169,40 point
4. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Cooper 165,45 point
7. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 153,50 point
18. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Carlson 111,35 point
21. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 102,95 point
22. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 99,50 point


Resultater fra Helsingør 10.04.2011
B-klassen (max point = 200)
1. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 180,35 point
2. Birgitte Kristiansen, Nivå m. Chili 147,30 point
3. Britta Døj, Frederikssund m. Mira 145,55 point
8. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 116,45 point
Preben Kristiansen og Bamse har fået en halv oprykning til A-klassen.


Resultater fra Holbæk 03.04.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Jeannie Holmgaard, Odsherred m. Homie 147,80 point
2. Jakob Svendsen, Helsingør m. Barsa 143,50 point
3. Maria Dale, Helsingør m. Freja 138,00 point
7. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 119,25 point
15. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 85,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Stine Zachariasen, Holbæk m. Lotus 185,75 point
2. Michael Mandrup Jensen, Jyderup m. Obelix 168,70 point
3. Berit Hammer, Kalundborg m. Mica 167,75 point
4. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Cooper 159,70 point
8. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 138,85 point
14. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 123,95 point
16. Per Holmgren, Herfølge m. Yatzy 120,10 point


Resultater fra Kerteminde 27.03.2011
E-klassen (max point = 400)
1. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 363,00 point
2. Gunhild Sørensen, Haderslev m. Pepsi 355,95 point
3. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 351,20 point
8. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 329,95 point


Resultater fra Kalundborg 27.03.2011
B-klassen (max point = 200)
1. Michael Mandrup Jensen, Jyderup m. Obelix 176,00 point
2. Jette Bennedsen, Vordingborg m. Ole Einar 171,65 point
3. Per Holmgren, Herfølge m. Yatzy 165,75 point
4. Preben Kristiansen, Herfølge m. Bamse 152,55 point
10. Paw Pedersen, Herfølge m. Pepsi 142,50 point
17. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 121,75 point
24. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 105,25 point
25. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Carlson 100,75 point
Per Holmgren og Yatzy har fået en halv oprykning til A-klassen.


Resultater fra Vejle 20.03.2011
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 363,40 point
2. Flemming Cornelsen, Åbenrå m. Trunte 311,95 point
3. Kim Fauerskov, Vesthimmerland m. Cajus 299,60 point


Resultater fra Odsherred 20.03.2011
C-klassen (max point = 150)
1. Monica Hammer, Hvidovre m. Eddie 140,65 point
2. Jakob Svendsen, Helsingør m. Barsa 140,60 point
3. Jeannie Holmgaard, Odsherred m. Homie 139,40 point
9. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 111,25 point
13. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 56,25 point
A-klassen (max point = 300)
1. Hanne Rasmussen, Næstved m. Dessa 282,20 point
2. Mette Horn, Køge m. Zoey 274,15 point
3. Charlotte Johansen, Jyderup M. Carlo 248,20 point
8. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 200,95 point
Robert Hansen og Rocky har fået oprykning til B-klassen.


Resultater fra Herfølge 13.03.2011
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 371,50 point
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 368,25 point
3. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 346,70 point


Resultater fra Jyderup 06.03.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Jacob Svendsen, Helsingør m. Barsa 139,60 point
2. Per Engmann, Hvidovre m. Vamos 131,85 point
3. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 130,90 point
12. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 93,60 point
B-klassen (max point = 200)
1. Jette Bennedsen, Vordingborg m. Ole Einar 164,55 point
2. Per Holmgren, Herfølge m. Yatzy 158,80 point
3. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Cooper 153,90 point
A-klassen (max point = 300)
1. Hanne Rasmussen, Næstved m. Dessa 254,90 point
2. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 228,00 point
3. Bjarne Jørgensen, Odsherred m. Elle 222,10 point

Lokale resultater 2010
Resultater fra 04.12.2010
Begynderprøve (max point = 80)
1. Liselotte Geertz m. Monty 64,00 point
2. Niels Larsen m. Jalde 63,00 point
3. Mette Frandsen m. Theia 48,00 point
4. Niels Kruuse m. Otto 47,00 point
5. Conny Jung m. Nuggi 46,00 point
6. Nanna Hartvig m. Hubert 46,00 point
7. Mathilde Hjelmsgaard m. Charlie 43,00 point
8. Claus Christensen m. Charlie 42,00 point
9. Marie Brendstrup m. Lady 42,00 point
10. Anne Hansen m. Bella 40,00 point
11. Helle Olsen m. Anton 39,00 point
12. Lone Poulsen m. Ramses 34,00 point
C-Prøven (max point = 80)
1. Marianne Groth m. Coco 72,50 point
2. Henriette Jørgensen m. Karen 67,50 point
Begge bestod prøven.

Resultater fra Klubmesterskab 14. og 20.11.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Annette Systad m. Harley 148,00 point
2. Sandra Gyrn m. Mollie 142,40 point
3. Linda Boldreel m. Tio 135,00 point
4. Rie Schmidt m. Bonzo 126,20 point
5. Robert Hansen m. Rocky 104,55 point
6. Jonna Nielsen m. Frida 79,10 point
7. Christian Heering m. Ice 41,70 point
B-klassen (max point = 200)
1. Lene Karberg m. Mysak 185,30 point
2. Per Holmgren m. Yatzy 177,55 point
3. Ulrik Knudsen m. Cooper 154,20 point
4. Dil Bredholt m. Joythi 147,10 point
5. Preben Kristiansen m. Bamse 141,60 point
6. Paw Pedersen m. Pepsi 132,60 point
7. Majken Fjeldsted m. Laika 123,75 point
8. Lene Nordstrøm m. Snowie 120,85 point
9. Mette Andersen m. Carlson 119,75 point
10. Linda Mogensen m. Balou 110,20 point
11. Søren Værnstrøm m. Jakin 95,05 point
A-klassen (max point = 300)
1. Katrine Kure m. Milo 270,95 point
2. Michael Widenborg m. Spike 259,75 point
3. Lone Støttrup m. Cody 247,30 point
Elite-Klassen (max point = 400)
1. Lone Støttrup m. Brutus 341,90 point
2. Annette Lunau m. Kitty 341,60 point
Eftersøgningspokalen (max. 120 point).
1. Lone Støttrup m. Brutus 117,90 point
2. Katrine Kure m. Milo 113,8 point
3. Annette Lunau m. Kitty 96,4 point
Resultater fra Sommerkonkurrencen 26.06.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Annette Systad m. Harly 125,6 point
2. Rie Schmidt m. Bonzo 102,4 point
3. Robert Hansen m. Rocky 102,0 point
C-Prøve (max point = 80)
1. Yvonne Staal m. Donna 68,0 point
2. Bo Hansen m. Bacia 62, point
3. Anne Hansen m. Arthur 62,0 point
4. Eva Porsild m. Buller 61,0 point
5. Bente Christiansen m. Bine 58,5 point
6. Fie Thomsen m. Carlos 58,0 point
7. Marianne Knudsen m. Coco 56,0 point
8. Marianne Bertouch-Lehn m. Freja 54,5 point
9. Dennis Laursen m. Milo 51,5 point
10. Lone Etbøl m. Dina 47,5 point
11. Suzie-Ann Schilze m. Kesler 45,5X point
12. Anne Wessel m. Pipi 40,5 point
13. Heidi Andersen m. Sofus 36,5 point
14. Morten Olsen m. Svea 36,0 point
15. Lars Pedersen m. Fiji 24,0 point
Nr. 1-6 samt nr. 8 og 9 har bestået prøven.


Resultater fra C-Prøve 06.02.2010
C-klassen (max point = 80)
1. Linda Boldreel m. Tio 68,5 point
2. Bjarke Jensen m. Molly 65,5 point
3. Rikard Larsen m. Mille 49,0 point
Alle 3 bestod prøven.
Kreds resultater 2009
Resultater fra Næstved 17.10.2010
B-klassen (max point = 200)
1. Sanne Danielsson, Stevns m. Lupus 187,95 point
2. Kirsten Jørgensen, Hvidovre m. Mille 172,15 point
3. Lene Karberg, Herfølge m. Mysak 169,60 point
14. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 137,70 point

Resultater fra Køge 03.10.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Vicky Vadstrøm, Køge m. Mischa 147,40 point
2. Michala Hoe, Helsingør m. Nova 146,00 point
3. Kenn Pedersen, Hvidovre m. Nanna 145,25 point
5. Annette Systad, Herfølge m. Harly 141,75 point
17. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 124,20 point
18. Rie Schmidt, Herfølge m. Bonzo 123,85 point
23. Linda Boldreel, Herfølge m. Tio 118,15 point
34. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 90,45 point
42. Christian Heering, Herfølge m. Ice 69,85 point
B-klassen (max point = 200)
1. Kirsten Jørgensen, Hvidovre m. Mille 176,30 point
2. Randi Sarka, Køge m. Liva 163,70 point
3. Annette Jensen, Fakse m. Kiwi 163,30 point
6. Lene Karberg, Herfølge m. Mysak 145,60 point
11. Dil Bredholt, Herfølge m. Joythi 126,85 point
OPRYKNINGER
Linda Boldreel og Tio har fået oprykning til B-klassen.
Rie Schmidt og Bonzo har fået en halv oprykning til B-klassen.
Lene Karberg og Mysak har fået oprykning til A-klassen.

Resultater fra Jyderup 12.09.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Michala Hoe, Helsingør m. Nova 144,00 point
2. Vicky Vadstrøm, Køge m. Mischa 142,40 point
3. Jens Peter Jensen, Hvidovre m. Ramses 142,00 point
18. Annette Systad, Herfølge m. Harly 114,60 point
27. Linda Boldreel, Herfølge m. Tio 99,90 point
31. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 83,00 point
33. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 71,75 point
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Rumle 186,50 point
2. Tine Bergmann, Frederikssund m. Kia 186,00 point
3. Martin Liedecke, Køge m. Eddie 180,60 point
5. Lene Karberg, Herfølge m. Mysak 175,50 point
A-klassen (max point = 300)
1. Stine Eilersen, Kalundborg m. Ronja 283,75 point
2. Ulf Danielsson, Stevns m. Sasse 247,80 point
3. Bjarne Jørgensen, Odsherred m. Elle 247,65 point
11. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 186,00 point

Resultater fra Stevns 22.08.2010
A-klassen (max point = 300)
1. Stine Eilersen, Kalundborg m. Ronja 287,70 point
2. Ulf Danielsson, Stevns m. Sasse 260,05 point
3. Linda Kristensen, Næstved m. Fannie 254,75 point
18. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 197,95 point

Resultater fra Vordingborg 16.08.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Michala Hoe, Helsingør m. Nova 147,05 point
2. Jens Peter Jensen, Hvidovre m. Ramses 143,25 point
3. Vicky Vadstrøm, Køge m. Mischa 140,40 point
8. Annette Systad, Herfølge m. Harly 126,65 point
22. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 94,65 point
32. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 76,80 point
34. Rie Schmidt, Herfølge m. Bonzo 70,50 point
36. Linda Boldreel, Herfølge m. Tio 63,20 point

Resultater fra Køge 30.05.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Christer Christensen, Frederikssund m. Ludvig 146,25 point
2. Bodil Poulsen, Maribo m. Zita 143,85 point
3. Jens V. Hansen, Køge m. Zæzar 142,15 point
15. Annette Systad, Herfølge m. Harly 119,60 point
18. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 118,40 point
33. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 64,15 point

Resultater fra Herfølge 09.05.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Michala Hoe, Helsingør m. Nova 147,00 point
2. Marianne Høgh, Odsherred m. Bobo 144,60 point
3. Jens V. Hansen, Køge m. Zæzar 142,95 point
13. Annette Systad, Herfølge m. Harly 119,50 point
20. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 99,70 point
24. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 84,00 point
27. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 80,60 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Marcher, Kalundborg m. Nynne 188,65 point
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Rumle 180,00 point
1. Helle Albrecht, Nivå m. Fønix 181,20 point
1. Lene Karberg, Herfølge m. Mysak 153,55 point
A-klassen (max point = 300)
1. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 266,10 point
2. Stine Eilersen, Kalundborg m. Ronjad 263,60 point
3. Kirsten Christensen, Jyderup m. Triton 262,70 point
OPRYKNINGER
Annette Systad og Harly har fået oprykning til B-klassen.
Robert Hansen og Rocky har fået en halv oprykning til B-klassen.
Katrine Kure og Milo har fået en halv oprykning til Eliteklassen.

Resultater fra Fakse 25.04.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Bodil Poulsen, Maribo m. Zita 140,15 point
2. Vicky Vadstrøm, Køge m. Mischa 136,45 point
3. Jens V. Hansen, Køge m. Zæzar 129,55 point
8. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 104,70 point

Resultater fra Stevns 18.04.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Michala Hoe, Helsingør m. Nova 144,65 point
2. Jim Mader Hansen, Jyderup m. Frede 136,00 point
3. Birthe Leth Hansen, Køge m. Kimon 135,10 point
20. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 97,45 point
25. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 76,00 point
32. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 47,00 point

Resultater fra Odsherred 11.04.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Jakob Dall, Kalundborg m. Freja 143,25 point
2. Dorthe Helsby, Jyderup m. Maggie 135,10 point
3. Annette Systad, Herfølge m. Harly 134,50 point
4. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 132,30 point
18. Jonna Nielsen, Herfølge m. Frida 73,75 point


Resultater fra Helsingør 04.04.2010
A-klassen (max point = 300)
1. Stine Eilersen, Kalundborg m. Ronja 292,85 point
2. Birthe Dejgaard, Hvidovre m. Pyrus 274,85 point
3. Rikke Lund, Frederikssund m. Ying 253,50 point
8. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 202,50 point

Resultater fra Holbæk 21.03.2010
A-klassen (max point = 300)
1. Linda Kristensen, Næstved m. Fannie 287,40 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Ying 281,05 point
3. Birthe Dejgaard, Hvidovre m. Pyrus 268,45 point
13. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 236,20 point

Lands resultater 2009
Resultater fra Odder 10.10.2010
E-klassen (max point = 400)
1. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 356,40 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 355,90 point
3. Jesper Christoffersen, Skagen m. Frida 349,00 point

Resultater fra Århus 03.10.2010
E-klassen (max point = 400)
1. Lisbeth Keller, Århus m. Kiwi 322,10 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 304,65 point
3. Michael Grosen, Kaløvig m. Balloo 298,00 point

Resultater fra Frederikssund 25.-26/09.2010
E-klassen (max point = 400)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 373,40 point
2. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 371,45 point
3. Lone Støttrup, Herfølge m. Brutus 371,25 point

Resultater fra Fakse 05.09.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Benny Simonsen, Stevns m. Kalle 146,00 point
2. Annette Systad, Herfølge m. Harly 146,00 point
3. Hanne Bredal, Frederikssund m. Sika 145,40 point
15. Sandra Gyrn, Herfølge m. Mollie 127,40 point
20. Linda Boldreel, Herfølge m. Tio 114,05 point
26. Rie Schmidt, Herfølge m. Bonzo 99,35 point
30. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 67,50 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 333,70 point
2. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 330,30 point
3. Henning Beier, Jyderup m. Spike 329,05 point
Sandra Gyrn og Mollie har fået oprykning til B-klassen.
Linda Boldreel og Tio har fået en halv oprykning til B-klassen.

Resultater fra Vejle 29.08.2010
E-klassen (max point = 400)
1. Alice Munk, Langå m. Oswald 185,00 point
2. Lene Damgård Pedersen, Skanderborg m. Karlo 179,20 point
3. Sanne Danielsson, Stevns m. Lupusd 178,80 point
14. Lene Karberg, Herfølge m. Mysak 142,00 point
A-klassen (max point = 300)
1. Helene Pejstrup, Bjerringbro m. Cassie 251,75 point
2. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 250,05 point
3. Linda Kristensen, Næstved m. Fannie 234,75 point
6. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 212,75 point

Resultater fra Helsingær 22.08.2010
C-klassen (max point = 150)
1. Michala Hoe, Helsingør m. Nova 147,25 point
2. Jens Hansen, Køge m. Zæzar 147,00 point
3. Vicky Vadstrøm, Køge m. Mischa 146,65 point
8. Annette Systad, Herfølge m. Harly 128,25 point
25. Robert Hansen, Herfølge m. Rocky 83,00 point
E-klassen (max point = 400)
1. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 385,40 point
2. Bo Winther Hansen, Langeland m. Balou 363,85 point
3. Lone Støttrup, Herfølge m. Brutus 359,85 point

Resultater fra Vejen 13.06.2010
E-klassen (max point = 4000)
1. Lone Støttrup, Herfølge m. Brutus 375,10 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 368,80 point
3. Kai Arvid Høeg, Langå m. Sara 364,80 point
12. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 267,60 point

Lokale resultater 2009
Resultater fra 05.12.2009
Begynderprøve (max point = 80)
1. Bo Hansen m. Bacia 74,0 point
2. Pia Laursen m. Milo 69,0 point
3. Christina Nielsen m. Rollo 67,0 point
4. Morten Rasmussen m. Buller 55,0 point
5. Fie Thomsen m. Carlos 51,0 point
6. Bente Christiansen m. Bine 49,5 point
7. Malene Pedersen m. Bella 49,0 point
8. Palle Ulrich m. Babette 48,0 point
9. Katja Knudsen m. Coco 46,5 point
10. Bente Kragelund m. Vera 44,0 point
11. Anne Hansen m. Arthur 43,0 point
12. Jan Lange m. Tinke 42,0 point
13. Charlotte Nolling m. Nuggi 36,0 point
14. Maria Christensen m. Felix 25,0 point
C-Prøve (max point = 80)
1. Rie Schmidt m. Bonzo 69,0 point
2. Bjarke Jensen m. Molly 65,0 point
3. Niels Hansen m. Zeus 64,5 point
4. Henriette Ørsted m. Thor 60,0 point
5. Janne Jensen m. Ally 57,0 point
6. Rikard Larsen m. Mille 50,0 point
7. Marie Torp m. Freja 35,0 point
Nr. 1, 3 og 5 bestod prøven.


Resultater fra Klubmesterskab 15. og 21.11.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Rene Dyrby m. Milo 150,00 point
2. Majken Fjeldsted m. Laika 148,00 point
3. Mette Andersen m. Carlson 148,00 point
4. Per Holmgren m. Yatzy 145,25 point
5. Linda Mogensen m. Balou 138,70 point
6. Laila Christensen m. Buster 138,60 point
7. Michaela Møller m. Olli 136,00 point
8. Liselotte Geertz m. Baloo 128,25 point
9. Sandra Gyrn m. Mollie 98,50 point
10. Rita Madsen m. King 87,30 point
11. Jonna Nielsen m. Frida 75,25 point
12. Annette Systad m. Harly 72,60 point
13. Linda Boldreel m. Lady 61,95 point
14. Sandie Pedersen m. Lucky 61,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Lone Støttrup m. Cody 192,60 point
2. Lene Karberg m. Mysak 174,10 point
3. Lotte Johansen m. Bella 165,05 point
4. Randi Sarka m. Liva 149,00 point
5. Annelise Pedersen m. Blaki 146,60 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau m. Kitty 272,95 point
2. Katrine Kure m. Milo 232,95 point
Eftersøgningspokalen (max point = 120)
1. Annette Lunau m. Kitty 120,00 point
2. Annette Mather m. Tsari 109,50 point

Resultater fra lokale prøver og C-klassen 27.06.2008
Begynderprøve (max point = 80)
1. Preben Kristiansen m. Bamse 77,5 point
2. Bonnie Einsbor m. Theo 77,5 point
3. Christina Helmo m. Kenzo 73,5 point
4. Paw Pedersen m. Pepsi 70,0 point
5. Niels Hansen m. Zeus 70,0 point
6. Søren Jensen m. Tasja 57,0 point
7. Rie Schmidt m. Bonzo 56,0 point
8. Maria Christensen m. Felix 36,5 point
C-prøve (max point = 80)
1. Rita Madsen m. King 77,5 point
2. Marianne Bruus m. Tego 75,7 point
3. Henrik Hansen m. Freja 72,0 point
4. Per Andersen m. Pepsi 69,0 point
5. Robert Hansen m. Rocky 61,5 point
6. Yrsa Dahl m. Max 61,0 point
7. Bjarke Jensen m. Molly 60,5 point
8. Per Christensen m. Freja 57,5 point
9. Janne Jensen m. Ally 57,5 point
10. Rikard Larsen m. Mille 47,0 point
Nr. 1,2,3,4,5,6 og 8 bestod prøven.
C-klassen (max point = 150)
1. Mette Andersen m. Carlson 147,40 point
2. Laila Christensen m. Buster 132,35 point
3. Liselotte Geertz m. Baloo 128,75 point
4. Majken Fjeldsted m. Laika 124,60 point
5. Michaela Møller m. Olli 121,85 point
6. Rene Dyrby m. Milo 118,65 point
7. Linda Mogensen m. Balou 114,55 point

Resultater fra 28.03.2009
Begynderprøve (max point = 80)
1. Finn Jensen m. Sofus 70,0 point
2. Rita Madsen m. King 68,0 point
3. Yrsa Dahl m. Max 64,0 point
4. Rikke Bøgelund m. Conner 62,0 point
4. Heidi Holt m. Gandalf 62,0 point
6. Janne Jensen m. Ally 59,0 point
7. Per Christensen m. Freja 53,0 point
8. Marianne Bruus m. Tego 52,0 point
9. Karin Kristensen m. Valhrona 45,0 point
10. Maria Christensen m. Tinka 45,0 point
11. Murat Ôzer m. Pasa 42,0 point
12. Helle Moos m. Barolo 39,0 point
13. Martin Lohse m. Werner 38,0 point
C-Prøve (max point = 80)
1. Jan Pedersen m. Gypsy 76,0 point
2. Annette Systad m. Harly 75,5 point
3. Annett Rasmussen m. Yaba 74,0 point
4. Mikael Hatt m. Nikki 72,5 point
5. Sandie Pedersen m. Lucky 71,0 point
6. Sandra Gyrn m. Mollie 62,0 point
7. Allan Hansen m. Happy 61,0 point
8. Caroline Juel Pedersen m. Chiko 60,5 point
9. Jonna Nielsen m. Frida 53,5 point
10. Annica Henriksen m. Chery 53,0 point
11. Tina Rossen m. Ludvig 52,5 point
12. Christian Heering m. Ice 51,0 point
13. Robert Hansen m. Rocky 47,0 point
14. Tine Willms m. Woody 44,5 point
15. Rikard Larsen m. Mille 31,5 point
16. Anders Rasmussen m. Kelly 26,0 point
Nr. 1-12 bestod prøven.

Kreds resultater 2009
Resultater fra Næstved 18.10.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Rene Dyrby, Herfølge m. Milo 148,25 point
2. Pia Glarø Ottesen, Næstved m. Tenna 140,40 point
3. Poul Hansen, Roskilde m. Balou 135,45 point
7. Per Holmgren, Herfølge m. Yatzy 132,90 point
24. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 104,30 point

Resultater fra Holbæk 13.09.2009
B-klassen (max point = 200)
1. Mette Horn, Køge m. Zoey 187,00 point
2. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 182,40 point
3. Janne Nielsen, Hvidovre-Køge Bugt m. Freja 171,40 point
17. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 142,05 point

Resultater fra Sjællandsmesterskab Fakse 05.09.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Kenneth Koch Pedersen, Vordingborg m. Hector 149,25 point
2. Katrine Gåsland, Nivå m. Harley 149,00 point
3. Anne-Grethe Knudsen, Holbæk m. Balder 147,00 point
5. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 145,00 point
6. Liselotte Geertz, Herfølge m. Baloo 144,25 point
22. Michaela Møller, Herfølge m. Ollie 112,75 point
25. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 105,25 point
26. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 103,65 point
B-klassen (max point = 200)
1. Lise Stigsen, Hvidovre/Køge Bugt m. Chutney 177,25 point
2. Kenneth Jensen, Kalundborg m. Kudjo 175,00 point
3. Janne Nielsen, Hvidovre/Køge Bugt m. Freja 170,50 point
11. Michael T. Widenborg, Herfølge m. Spike 154,25 point
19. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 133,60 point
23. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 123,50 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 271,10 point
2. Heidi Gejpel, Helsingør m. Molly 261,00 point
3. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 246,75 point
E-klassen (max point = 400)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 334,40 point
2. Kate Sørensen, Helsingør m. Gaia 319,75 point
3. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 301,85 point
4. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 253,90 point
8. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 243,00 point
SJÆLLANDSMESTRE
C-klassen Kenneth Koch Pedersen, Vordingborg m. Hector
B-klassen Lise Stigsen, Hvidovre/Køge Bugt m. Chutney
A-klassen Annette Lunau, Herfølge m. Kitty
E-klassen Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto

OPRYKNINGER
Rene Dyrby m. Milo, Laila Christensen m. Buster, Liselotte Geertz m. Baloo, Linda Mogensen m. Balou og Michaela Møller m. Olli er rykket op i B-klassen.
Lone Støttrup m. Cody er rykket op i A-klassen.
Resultater fra Stevns 30.08.2009
A-klassen (max point = 300)
1. Dorte Vebel, Helsingør m. Sif 267,60 point
2. Heidi Gejpel, Helsingør m. Molly 264,90 point
3. Stine Eilersen, Kalundborg m. Ronja 260,55 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 249,65 point

Resultater fra Helsingør 23.08.2009
Eliteklassen (max point = 400)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 391,25 point
2. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 386,50 point
3. Lone Støttrup, Hvidovre-Køge Bugt m. Brutus 378,35 point
8. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 344,75 point

Resultater fra Vordingborg 16.08.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 148,00 point
2. Lis Andersen, Odsherred m. Charlie 147,00 point
3. Kenneth Koch Pedersen, Vordingborg m. Hector 146,50 point
14. Linda Mogensen, Herfølge m. Balou 119,75 point
B-klassen (max point = 200)
1. Michael T. Widenborg, Herfølge m. Spike 190,35 point
2. Preben Kikkenborg, Vordingborg m. Lotte 189,05 point
3. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 184,50 point
17. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 153,00 point
29. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blackie 107,25 point
OPRYKNINGER:
Rene Dyrby m. Milo, Laila Christensen m. Buster, Liselotte Geertz m. Baloo og Linda Mogensen m. Balou er rykket op i B-klassen.

Resultater fra Slagelse 08.05.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Annette Marcher, Kalundborg m. Nynne 146,30 point
2. Lis Modell Nielsen, Jyderup m. Guinness 143,60 point
3. Kathrine Petersen, Slagelse m. Tilde 142,75 point
6. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 137,35 point
7. Laila Christiansen, Herfølge m. Buster 132,55 point
30. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Carlson 48,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Kenneth Jensen, Kalundborg m. Kudjo 183,00 point
2. Dennis H. Jensen, Odsherred m. Ronja 178,40 point
3. Jan Plovsing, Nivå m. Jason 173,55 point
25. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 104,45 point
28. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 98,20 point

Resultater fra Fakse 24.04.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Kenneth Koch Pedersen, Vordingborg m. Hector 147,00 point
2. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 142,10 point
3. Stine Zachariasen, Odsherred m. Bonzo 134,05 point
4. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 129,30 point
B-klassen (max point = 200)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Ying 190,05 point
2. Lise Stigsen, Hvidovre/Køge Bugt m. Chutney 179,40 point
3. Bente Lauridsen, Hvidovre/Køge Bugt m. Cæsar 174,65 point
6. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 157,00 point
11. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 145,90 point
26. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 97,00 point

Resultater fra Odsherred 19.04.2009
B-klassen (max point = 200)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Ying 173,30 point
2. Flemming Friis, Odsherred m. Lobo 158,80 point
3. Henrik Pedersen, Odsherred m. Snubbi 158,35 point
14. Michael Widenborg, Herfølge m. Spike 131,20 point
19. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 121,45 point
20. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 119,50 point

Resultater fra Helsingør 05.04.2009
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 281,50 point
2. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 281,15 point
3. Dorte Vebel, Helsingør m. Sif 266,90 point

Resultater fra Kredskonkurrence i DcH Herfølge 03.05.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Dorte Juul, Nivå m. Gucci 148,00 point
2. Kathrine Gåsland, Nivå m. Harley 146,55 point
3. Liselotte Geerts, Herfølge m. Baloo 146,50 point
4. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 146,45 point
5. Mette Marie Andersen, Herfølge m. 144,00 point
9. Rene Dyrby, Herfølge m. Milo 126,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Mette Horn, Køge m. Zoey 186,20 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Ying 183,15 point
3. Michael Wiedenborg, Herfølge m. Spike 173,60 point
17. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 136,00 point
20. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 135,00 point
23. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 132,30 point
A-klassen (max point = 300)
1. Pia Andersen m. Nikita, Næstved 275,90 point
2. Annette Lunau m. Kitty, Herfølge 267,00 point
3. Jeanette Vejlemand m. Zorba, Helsingør 255,65 point

Resultater fra Holbæk 29.03.2009
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 278,80 point
2. Kirsten Christensen, Jyderup m. Triton 260,10 point
3. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 257,75 point
Annette Lunau og Kitty er rykket op i Eliteklassen.

Resultater fra Næstved 22.03.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Anne-Grethe Knudsen, Holbæk m. Balder 147,50 point
2. Kenneth Koch Pedersen, Vordingborg m. Hector 142,15 point
3. Freddy Moestrup, Næstved m. Walter 135,00 point
5. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 129,35 point
19. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 91,10 point
B-klassen (max point = 200)
1. Karin Kehlet, Haslev m. Molly 181,20 point
2. Bente Lauridsen, Hvidovre/Køge Bugt m. Cæsar 180,60 point
3. Michael Widenborg, Herfølge m. Spike 168,45 point
8. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 162,65 point
19. Anne Lise Pedersen, Herfølge m. Blackie 131,00 point
31. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 99,55 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 340,75 point
2. Lone Støttrup, Hvidovre/Køge Bugt m. Brutus 329,65 point
3. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 311,80 point
5. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 283,35 point
Mette Andersen og Carlson har fået en halv oprykning til B.
Michael Widenborg og Spike har fået oprykning til A.
Lotte Johansen og Bella har fået en halv oprykning til A.
Annette Lunau og Kitty har fået en halv oprykning til E..

Resultater fra Jyderup 08.03.2009
B-klassen (max point = 200)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Ying 195,40 point
2. Lise Stigsen, Hvidovre-Køge Bugt m. Chutney 179,65 point
3. Janne Nielsen, Hvidovre-Køge Bugt m. Freja 175,10 point
5. Michael Widenborg, Herfølge m. Spike 167,15 point
8. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 152,55 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 285,55 point
2. Heidi Gejpel, Helsingør m. Molly 264,50 point
3. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 249,65 point
OPRYKNINGER
Michael Widenborg og Spike har fået en halv oprykning til A-klassen.
Annette Lunau og Kitty har fået en halv oprykning til E-klassen.

Lands resultater 2009
Resultater fra Eliteturnering 5. runde Silkeborg 03.10.2009
E-klassen (max point = 400)
1. Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos 362,10 point
2. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 351,80 point
3. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 351,30 point
13. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 231,00 point
SAMLET RESULTAT AF ELITETURNERINGEN 2009
Nr. 1 Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 75 turneringspoint
Nr. 2 Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 72 turneringspoint
Nr. 3 Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 64 turneringspoint
Nr. 12 Annette Mather, Herfølge m. Tsari 43 turneringspoint

Resultater fra DM i Vejen 26-27.09.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Nete Kristensen, Give m. Frikk 147,40 point
2. Heidi Mortensen, Odder m. Lex 145,20 point
3. Hans H. Tungelund, Kalø Vig m. Chica 145,00 point
29. Liselotte Geertz, Herfølge m. Baloo 123,15 point
33. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 119,30 point
B-klassen (max point = 200)
1. Benthe Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 196,90 point
2. Anita Kaae Rasmussen, Galten m. Santos 191,00 point
3. Preben Pedersen, Lemvig m. Doni 190,75 point
5. Michael Widenborg, Herfølge m. Spike 182,65 point
A-klassen (max point = 300)
1. Heidi Gejpel, Helsingør m. Molly 270,80 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 267,60 point
3. Olav Larsen, Hjørring m. 266,60 point
E-klassen (max point = 400)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 372,05 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 368,20 point
3. Ole Christensen, Svenstrup m. Bella 352,30 point
15. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 304,30 point

Resultater fra Eliteturnering 4. runde Holbæk 30.08.2009
Eliteklassen (max point = 400)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 391,25 point
2. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 384,80 point
3. Jacob Henriksen, Vestfyn m. Jack 357,80 point
9. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 324,30 point
Samlet stilling efter 4. runde
Nr. 1 Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 73 turneringspoint
Nr. 2 Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 64 turneringspoint
Nr. 3 Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 64 turneringspoint
Nr. 10 Annette Mather, Herfølge m. Tsari 43 turneringspoint

Resultater fra Brande 09.08.2009
B-klassen (max point = 200)
1. Carsten Rasmussen, Vejle m. Eccho 182,60 point
2. Michael Elkjær, Ikast m. Rico 182,10 point
3. Helle Kristensen, Holstebro m. Dui 181,90 point
28. Lone Støttrup, Herfølge m. Cody 139,40 point

Resultater fra Give 09.08.2009
C-klassen (max point = 150)
1. Jan Østergaard, Skive m. Basso 149,35 point
2. Linda Mikkelsen, Langå m. Charlie 147,40 point
3. Birgitte Knudsen, Skive m. Euwyn 147,20 point
8. Liselotte Geertz, Herfølge m. Balou 140,20 point
25. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 117,00 point
46. Linda Mogensen, Herfølge m. Baloo 87,30 point
51. Michaela Møller, Herfølge m. Olli 51,25 point

Resultater fra Eliteturnering Nordfyn 08.05.2009
E-klassen (max point = 400)
1. Jakob Henriksen, Vestfyn m. Jack 386,00 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 372,60 point
3. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 368,60 point
12. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 242,40 point
Samlet stilling i eliterurneringen efter 3. runde:
Nr. 1 Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 53 turneringspoint
Nr. 2 Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 49 turneringspoint
Nr. 3 Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 46 turneringspoint
Nr. 10 Annette Mather, Herfølge m. Tsari 32 turneringspoint

Resultater fra Vejen 26.04.2009
B-klassen (max point = 200)
1. Michael Dybro, Hjørring m. Assi 193,90 point
2. Benthe Dalsgaard, Haderslev m. Yoda 184,65 point
3. Lars Rosenmeier, Kolding m. Kylie Blue 181,00 point
4. Michael Widenborg, Herfølge m. Spike 169,45 point
E-klassen (max point = 400)
1. Marianne Åkjær, Hjørring m. Gabie 350,30 point
2. Anders Hansen, Rødding m. Athos 347,10 point
3. Jim Andersen, Langeland m. Felak 343,10 point
8. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 279,35 point

Resultater fra Esbjerg 13.04.2009
B-klassen (max point = 200)
1. Flemming Cornelsen, Aabenraa m. Trunte 191,25 point
2. Marlene Hoffmann, Aabenraa m. Micky 181,60 point
3. Janne Nielsen, Hvidovre-Køge Bugt m. Freja 180,25 point
6. Michael Widenborg, Herfølge m. Spike 171,00 point

Resultater fra Helsingør 05.04.2009
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 281,50 point
2. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 281,15 point
3. Dorte Vebel, Helsingør m. Sif 266,90 point

Resultater fra Eliteturnering i Rødding 05.04.2009
E-klassen (max point = 400)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 395,20 point
2. Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos 372,60 point
3. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 370,70 point

Resultater fra Horsens 15.03.2009
Eliteturnering (max point = 400)
1. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 384,50 point
2. John E. Sørensen, Lemvig m. Hector 369,95 point
3. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 362,45 point
13. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 269,10 point

Lokale resultater 2008
Resultater fra Begynderprøven 06.12.2008
Begynderprøve (max point = 80)
1. Sandie Pedersen m. Lucky 78,0 point
2. Michael Hatt m. Nikki 76,0 point
3. Annette Systad m. Harly 68,0 point
4. Caroline Pedersen m. Chiko 55,5 point
5. Jonna Nielsen m. Frida 55,0 point
6. Rikard Larsen m. Mille 55,0 point
7. Robert Hansen m. Rocky 45,5 point
8. Allan Johansen m. Happy 45,0 point
9. Christian Heering m. Ice 30,0 point
10. Tina Panduro m. Ludvig 28,0 point
11. Kim Skjoldborg m. Hippie 26,0 point
12. Anders Rasmussen m. Kelly 25,0 point
Resultater fra Klubmesterskab 02. og 15.11.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Mette Andersen m. Carlson 136,20 point
2. Michaela Treschow m. Zigi 121,95 point
3. Majken Fjeldsted m. Laika 106,50 point
4. Liselotte Geertz m. Baloo 100,00 point
5. Linda Mogensen m. Baloo 66,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau m. Kitty 188,10 point
2. Randi Sarka m. Liva 173,10 point
3. Lotte Johansen m. Bella 168,05 point
4. Karin Ernst m. Cara 156,75 point
5. Annelise Pedersen m. Blaki 108,10 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annika Bornebusch m. Mokuyi 286,35 point
2. Karin Ernst m. Ajax 265,75 point
3. Johnny Sarka m. Mads 224,40 point
Eftersøgningspokalen (max point = 120)(A- og E-hunde: 4 konkurrencer)
1. Annika Bornebusch m. Mokuyi 118,50 point
2. Johnny Sarka m. Mads 108,70 point
3. Annette Mather m. Tsari 103,00 point
4. Ulrik Knudsen m. Caro 96,50 point

Resultater fra C-Prøven 01.10.2008
C-klassen (max point = 80)
1. Laila Christiansen m. Buster 71,1 point
2. Lone Kristiansen m. Victor 57,0 point
3. Boldreel m. Lady 55,3 point
4. Jørgen Clemmensen m. Ásti 44,1 point
Nr. 1-3 bestod prøven.

Resultater fra Sommerkonkurrence 28.06.2008
C-Prøven (max point = 80)
1. Camilla Christensen m. Naia 68,0 point
2. Rene Dyrby Hansen m. Milo 65,6 point
3. Michaela Møller m. Olli 59,0 point
4. Rene Johansen m. Zika 58,5 point
5. Ulla Pedersen m. Ramsey 54,5 point
6. Henriette Læbel m. Tony 48,0 point
Alle 6 hundeførere bestod prøven.
C-klassen (max point = 150)
1. Mette Andersen m. Carlson 122,55 point
2. Majken Fjeldsted m. Laika 105,00 point
3. Michala Treschow m. Ziggi 99,75 point
4. Linda Mogensen m. Baloo 74,70 point
Mette Andersen m. Carlson har fået en halv oprykning til B-klassen.

Resultater fra C-Prøve 17.04.2008
C-Prøve (max point = 80)
1. Jytte Rasmussen m. Tjalfe 76,0 point
2. Christina Kuld m. Yanko 74,0 point
3. Birgit Hatt m. Athos 70,5 point
4. Sanne Nielsen m. Soya 56,0 point
Alle 4 bestod prøven.

Resultater fra Begynderprøve og C-Prøve 12.04.2008
Begynderprøve (max point = 80)
1. Laila Christensen m. Buster 68,0 point
2. Winnie Hansen m. Freja 68,0 point
3. Michaela Møller m. Olli 65,5 point
4. Claus Christiansen m. Coco 53,0 point
5. Lilian Hansen m. Khan 52,0 point
6. Linda Bold Reel m. Lady 51,0 point
7. Lene Kristiansen m. Victor 51,0 point
8. Connie Juelskov m. Frida 50,0 point
9. Ulla Pedersen m. Romsey 50,0 point
10. Camilla Christensen m. Nala 49,0 point
11. Karina Skov m. Bjørn 42,0 point
12. Henriette Label m. Tony 42,0 point
13. Rene Dalby Hansen m. Milo 36,0 point
C-Prøve (max point = 80)
1. Per Holmgren m. Yatzy 71,0 point
2. Christina Kuld m. Yanko 66,0 point
3. Jette Pedersen m. Isa 59,5 point
4. Hanne Rasmussen m. Sheena 50,8 point
5. Birgit Hatt m. Athos 49,5 point
6. Allan Berg m. Mille 49,0 point
7. Helle Lorentzen m. Nynne 39,8 point
Nr. 1, 3, 4 og 6 bestod prøven.

Kreds resultater 2008
Resultater fra Nivå 26.10.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Tina Dandanell, Nivå m. Luna 126,00 point
2. Inge Bøjle, Helsingør m. Jami 124,00 point
3. Sisse Thjell-Madsen, Nivå m. Tilly 123,65 point
10. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 105,65 point
15. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 99,90 point
B-klassen (max point = 200)
1. Ann-Luise Hansen, Hvidovre-Køge Bugt m. Lucca 176,70 point
2. Per Jeske Hansen, Holbæk m. Trolle 173,65 point
3. Karin Ernst, Herfølge m. Cara 171,60 point
12. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 119,00 point

Resultater fra Køge 05.10.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Mette Horn, Køge m. Zoey 149,00 point
2. Henrik Hansen, Holbæk m. Chilli 140,00 point
3. Brian Thomsen, Jyderup m. Alberte 139,00 point
21. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 102,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Mai-britt Lindevang, Hvidovre-Køge Bugt m. Isha 186,60 point
2. Inge Lise Larsen, Køge m. Kiwa 177,60 point
3. Ann-Luise Hansen, Hvidovre-Køge Bugt m. Lucca 174,35 point
7. Karin Ernst, Herfølge m. Cara 164,50 point
18. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 133,55 point
21. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 129,00 point
30. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blackie 95,00 point
A-klassen (max point = 300)
1. Birthe Dejgaard, Hvidovre-Køge Bugt m. Pyrus 216,00 point
2. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 215,70 point
3. Bjarke Søgaard, Nivå m. Arthur 203,95 point

Resultater fra Næstved 12.10.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Jens Varling, Jyderup m. Freja 181,15 point
2. Agnete Møller, Næstved m. Buddy 160,30 point
3. Lone Rasmussen, Vestlolland m. Wing 158,15 point
5. Karin Ernst, Herfølge m. Cara 145,60 point
6. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 141,60 point

Resultater fra Sjællandsmesterskabet 07.09.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Carsten Pedersen, Kalundborg m. Walde 142,00 point
2. Flemming Kjølbæk, Odsherred m. Zif 141,85 point
3. Henrik Pedersen, Odsherred m. Snubbi 140,50 point
11. Michaela Treschow, Herfølge m. Zigi 117,70 point
21. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 85,35 point
23. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 78,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. Uta Lorentz, Odsherred m. Pepa 184,55 point
2. Dorthe Månsson, Nivå m. Nuska 183,65 point
3. Lone Rasmussen, Vestlolland m. Wing 181,70 point
4. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 178,85 point
6. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 174,00 point
7. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 174,00 point
18. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 128,40 point
A-klassen (max point = 200)
1. John Olsen, Vordingborg m. Nero 276,95 point
2. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 272,30 point
3. Birthe Dejgaard, Hvidovre/Køge B. m. Pyrus 268,95 point
4. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 267,05 point
7. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 260,25 point
11. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 232,20 point
E-klassen (max point = 200)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 382,20 point
2. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 368,20 point
3. Lone Støttrup, Hvidovre/Køge B. m. Brutus 357,75 point
4. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 339,35 point
Sjællandsmestre 2008

C Jette Bennedsen fra Vordingborg med Ole Ejnar
B Katrine Kure med Milo fra Herfølge
A John Olsen med Nero fra Vordingborg
E Rikke Lund med Asta fra Frederikssund

OPRYKNINGER:

Michala Treschow m. Zigi har fået oprykning til B-klassen.
Mette Andersen m. Carlson har fået en halv oprykning til B-klassen.
Karin Ernst m. Ajax og Johnny Sarka m. Mads har fået oprykning til eliteklassen

Resultater fra Herfølge 30.08.2008
E-klassen (max point = 400)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 372,45 point
2. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 340,70 point
3. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 340,00 point

Resultater fra Frederikssund 24.08.2008
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 340,65 point
2. Lone Støttrup, Hvidovre-Køge Bugt m. Brutus 289,00 point
3. Henning Beier, Jyderup m. Spike 288,90 point
5. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 207,00 point

Resultater fra Vordingborg 17.08.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Jette Bennedsen, Vordingborg m. Ole Einar 136,40 point
2. Flemming Kjølbæk, Odsherred m. Zif 135,40 point
3. Gitte Holmgaard, Næstved m. Jessie 134,50 point
15. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 104,90 point
B-klassen (max point = 200)
1. Katrine Kure Milo Herfølge 188,80 point
2. Leif Jensen Sep Haslev 188,50 point
3. Stine Eilersen Ronja Kalundborg 185,00 point
4. Bente Ritter Tikki Herfølge 180,00 point
15. Karin Ernst Cara Herfølge 144,50 point
19. Randi Sarka Liva Herfølge 135,65 point

Resultater fra Herfølge 04.05.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Henrik Pedersen, Odsherred m. Snubbi 137,65 point
2. Svend Erik Piihl, Frederikssund m. Archie 130,50 point
3. Charlotte Svendsen, Kalundborg m. Bamse 123,95 point
18. Michaela Treschow, Herfølge m. Zigi 98,30 point
25. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 74,35 point
A-klassen (max point = 300)
1. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 251,00 point
2. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 243,00 point
3. John Olsen Vordingborg m. Nero 227,15 point
6. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 175,30 point

Resultater fra Fakse 27.04.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Hanne Sørensen, Fakse m. Samson 139,25 point
2. Jette Bennedsen, Vordingborg m. Ole Einar 137,75 point
3. Michael Nørby, Helsingør m. Pako 135,65 point
13. Michaela Treschow, Herfølge m. Zigi 110,75 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 393,65 point
2. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 383,70 point
3. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 371,80 point
5. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 338,40 point
7. Preben Kristiansen, Herfølge m. Cille 324,20 point
OPRYKNINGER
Michala Treschow m. Zigi har fået en halv oprykning til B-klassen.
Katrine Kure m. Milo, Annette Lunau m. Kitty og Bente Ritter m. Tikki har fået oprykning til A-klassen.
Annika Bornebusch m. Mokuyi har fået oprykning til eliteklassen.
Ulrik Knudsen m. Caro, og Karin Ernst m. Ajax har fået en halv oprykning til eliteklassen.

Resultater fra Holbæk 20.04.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Linda Kristensen, Næstved m. Fannie 190,70 point
2. Bo Hemmingsen, Holbæk m. Zombie 183,50 point
3. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 175,30 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 170,30 point
6. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 168,20 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 308,00 point
2. Henning Beier, Jyderup m. Spike 307,10 point
3. Kate Sørensen, Helsingør m. Gaia 259,05 point
4. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 251,60 point
6. Preben Kristiansen, Herfølge m. Cille 203,95 point

Resultater fra Slagelse 18.04.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Pia Schwartz, Frederikssund m. Belle 184,30 point
2. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 181,50 point
3. Dorte Månsson, Nivå m. Nuska 180,60 point
19. Lotte Johansen Herfølge m. Bella 114,80 point

Resultater fra Maribo 13.04.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Dorte Månsson, Nivå m. Nuska 178,50 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 166,25 point
3. Charlotte Johansen, Jyderup m. Carlo 159,25 point
4. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 158,50 point
6. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 153,40 point
11. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 136,75 point
12. Lotte Johansen Herfølge m. Bella 131,80 point
A-klassen (max point = 300)
1. John Olsen Vordingborg m. Nero 278,15 point
2. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 265,25 point
3. Jimmy Pedersen, Helsingør m. Ejco 259,40 point
4. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 242,20 point
8. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 195,35 point

Resultater fra Næstved 30.03.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 193,60 point
2. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 183,35 point
3. Dorte Månsson, Nivå m. Nuska 182,75 point
27. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 137,00 point
A-klassen (max point = 300)
1. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 288,05 point
2. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 280,65 point
3. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 266,80 point
10. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 234,75 point
E-klassen (max point = 400)
1. Henning Beier, Jyderup m. Spike 379,40 point
2. Hanne Rasmussen, Næstved m. Cara 351,70 point
3. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 335,80 point
4. Preben Kristiansen, Herfølge m. Cille 283,85 point
6. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 271,50 point

Resultater fra Kalundborg 15.03.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Bo Hemmingsen, Holbæk m. Zombie 189,45 point
2. Berit Hammer, Kalundborg m. Tikki 181,85 point
3. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 176,20 point
Katrine Kure m. Milo, Annette Lunau m. Kitty og Bente Ritter m. Tikki har alle fået en halv oprykning til A-klassen.

Resultater fra Jyderup 03.03.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 173,15 point
2. Jens Varling, Jyderup m. Freja 166,40 point
3. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 163,65 point
23. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 118,45 point
A-klassen (max point = 300)
1. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 240,85 point
2. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 239,55 point
3. John Olsen, Vordingborg m. Nero 233,30 point
7. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 201,90 point
8. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 199,30 point

Lands resultater 2008
Resultater fra DM i Hjørring 27-28.09.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 195,90 point
2. Dannie Nielsen, Kaløvig m. Tessi 190,40 point
3. Flemming Hansen, Bording m. Calle 186,75 point
4. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 181,95 point
33. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 144,45 point
35. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 139,80 point
A-klassen (max point = 300)
1. Anders Pedersen, Århus m. Essi 261,35 point
2. Rene Bertelsen, Hjørring m. Pepsi 259,65 point
3. Allan Larsen, Hjørring m. Nala 255,45 point
4. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 250,85 point
18. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 184,75 point
E-klassen (max point = 400)
1. Hans Jørgen Bæk, Hjørring m. Tiffy 348,40 point
2. Kim Pedersen, Tinglev m. Bonti 342,95 point
3. Anders Klausen, Bjerringbro m. Atos 338,35 point
9. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 288,80 point

Resultater fra Nordfyn 12.10.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Jette Aleksandovitz, Langeskov m. Bamse 149,00 point
2. Lis Jørgensen, Vestfyn m. Rollo 129,60 point
3. Torben Nielsen, Vestfyn m. Balder 129,45 point
5. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 101,80 point
A-klassen (max point = 300)
1. Bo W. Hansen, Langeland m. Balou 262,60 point
2. Lillian Nielsen, Kerteminde m. Sidse 254,80 point
3. Sture Hansen, Kerteminde m. Nefer 224,50 point
4. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 223,65 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 367,80 point
2. Jim Lund Andersen, Langeland m. Felak 329,65 point
3. Egon Madsen, Svendborg m. Enzo 322,50 point

Resultater fra Brande 10.08.2008
C-klassen (max point = 150)
1. Flemming Johansen, Herning m. Miki 191,50 point
2. Katrine Kure, Herfølge m. Milo 189,80 point
3. Mette Als, Vejle m. Soffie 185,15 point
9. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 178,80 point
19. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 157,30 point

Resultater fra Grindsted-Billund 10.08.2008
A-klassen (max point = 300)
1. John Olsen, Vordingborg m. Nero 277,90 point
2. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 263,55 point
3. Bo Winther Hansen, Langeland m. Balou 247,50 point
15. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 194,50 point

Resultater fra Sæby 05.07.2008
B-klassen (max point = 200)
1. Olav Larsen, Hjørring m. Rita 195,50 point
2. Thomas Stjernaas, Skive m. Psycho 185,40 point
3. Ingebjørg Sandøy, Horsens m. Siff 176,95 point
15. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 148,10 point

Lokale resultater 2007
Resultater fra Begynderprøve 08.12.2007
Begynderprøve (max point = 80)
1. Jytte Rasmussen m. Tjalfe 74,8 point
2. Søren Wichman m. Baloo 74,6 point
3. Jette Pedersen m. Isa 74,0 point
4. Birgit Hatt m. Athos 73,1 point
5. Jes Gregersen m. Luna 71,0 point
6. Gitte Pedersen m. Tyson 65,0 point
7. Allan Berg m. Mille 62,0 point
8. Kenneth Rosenberg m. Sussi 59,5 point
9. Anne Andersen m. Bianka 56,5 point
10. Gabriella Davtean m. Batty 52,0 point
11. Sanne Nielsen m. Soya 48,0 point
12. Hanne Rasmussen m. Schena 36,5 point
C-Prøve (max point = 80)
1. Linda Mogensen m. Baloo 67,0 point
2. Michael Jonassen m. Sigurt 62,5 point
Nr. 1 bestod prøven.

Resultater fra Klubmesterskab 04. og 17.11.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Preben Ambjørn m. Bianca 126,40 point
2. Susanne Trap m. Archi 126,25 point
3. Emma Johansen m. Molly 122,00 point
4. Majken Fjeldsted m. Laika 100,25 point
5. Mette Andersen m. Carlson 72,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Lunau m. Kitty 191,30 point
2. Bente Ritter m. Tikki 183,70 point
3. Katrine Kure m. Milo 143,50 point
4. Randi Sarka m. Liva 124,60 point
5. Lotte Johansen m. Bella 112,80 point
6. Annelise Pedersen m. Blaki 105,10 point
7. Henriette Troulsen m. Buddy 90,60 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annika Bornebusch m. Mokuyi 293,50 point
2. Ulrik Knudsen m. Caro 272,75 point
3. Karin Ernst m. Ajax 243,00 point
4. Johnny Sarka m. Mads 197,50 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Mather m. Tsari 292,50 point
2. Paw Henriksen m. Cisco 270,20 point
3. Preben Kristiansen m. Cille 207,85 point
Shani og Ganos eftersrgningspokal
1. Annette Lunau m. Jacques 100,0 %
2. Ulrik Knudsen m. Caro 81,6 %
3. Karin Ernst m. Ajax 80,0 %
Eftersøgningspokalen tildeles den A- eller E-hund, der i 4 konkurrencer har det bedste gennemsnit i eftersrgningen (med figuranter).

Resultater fra 16.06.2007
C-prøven (max point = 80)
1. Winnie Nielsen m. Rufik 70,50 point
2. Per Olsen m. Bonzo 62,00 point
3. Mie Forsberg m. Chappi 58,00 point
4. Thomas Fjedgaard m. Chico 56,50 point
5. Michael Jonassen m. Sigurt 32,00 point
Nr. 1 til 4 bestod prøven.
C-klassen (max point = 150)
1. Preben Ambjørn m. Bianca 113,50 point
2. Susanne Trap m. Archi 104,60 point
3. Majken Fjeldsted m. Laika 88,65 point
4. Mette Andersen m. Carlson 85,25 point
5. Karen Espensen m. Sally 74,65 point

Resultater fra Begynderprøve 31.03.2007
Begynderprøve (max point = 80)
1. Tina Heinricy m. Zaki 76,0 point
2. Jette wiberg m. Tasso 75,0 point
3. Michael Jonasen m. Sigurd 68,0 point
4. Per Olsen m. Bonzo 67,0 point
5. Jesper Fjeldsted m. Luna 63,0 point
6. Michael Andersen m. Sato 61,0 point
C-Prøve (max point = 80)
1. Michaela Treschow m. Zigi 74,5 point
2. Emma Johansen m. Molly 68,3 point
3. Tina Heinricy m. Sozia 67,0 point
4. Mie Forsberg m. Lunte 62,5 point
Kreds resultater 2006
Resultater fra Køge 07.11.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Karin Kehlet, Haslev m. Molly 147,25 point
2. Ann-Luise Hansen, Hvidovre-Køge Bugt m. Lucca 135,00 point
3. Kamilla Larsen, Køge m. Rolla 127,70 point
17. Mette Marie Andersen, Herfølge m. Carlson 53,75 point

Resultater fra Næstved 14.10.2007
B-klassen (max point = 200)
1. Hanne Rasmussen, Næstved m. Carlo 185,10 point
2. Bjrrn Rasmussen, Vestlolland m. Hoss 178,40 point
3. Annette Lunau, Herfølge m. Kitty 156,05 point
A-klassen (max point = 300)
1. Henning Beier, Jyderup m. Spike 264,40 point
2. Nina Marcussen, Frederikssund m. Quin 239,80 point
3. Randi Kronow, Hvidovre-Køge Bugt m. Tjalfe 217,45 point
4. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 214,65 point

Resultater fra Fakse 30.09.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Susanne Trap Pedersen, Herfølge m. Archibald 145,60 point
2. Carsten Sørensen, Hvidovre m. Ballok 140,65 point
3. Karin Kehlet, Haslev m. Molly 134,60 point
4. Preben Ambjørn, Herfølge m. Bianca 134,00 point
8. Rikke Kjær Carstensen, Herfølge m. Cæzar 119,20 point
11. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 109,50 point
Resultater fra Holbæk 02.09.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Bente Lauridsen, Hvidovre m. Cæsar 149,00 point
2. Else Rasmussen, Kalundborg m. Heika 147,40 point
3. Bo Hemmingsen, Holbæk m. Zombie 144,15 point
27. Maiken Fjeldsted, Herfølge m.Laika 31,65 point
A-klassen (max point = 300)
1. Per Vebel, Helsingør m. Ronja 269,00 point
2. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 255,75 point
3. Kate Sørensen, Helsingør m. Gaia 251,50 point
E-klassen (max point = 400)
1. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 373,10 point
2. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 372,00 point
3. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 363,25 point
6. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 213,75 point
Noter til resultaterne.

Resultater fra Vordingborg 19.08.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Stine Nielsen, Odsherred m. Xako 145,90 point
2. Bo Hemmingsen, Holbæk m. Zombie 140,10 point
3. Else Rasmussen, Kalundborg m. Heika 135,25 point
28. Maiken Fjeldsted, Herfølge m.Laika 63,10 point

Resultater fra Helsingør 18.08.2007
A-klassen (max point = 300)
1. Kate Sørensen, Helsingør m. Gaia 292,00 point
2. Per Vebel, Helsingør m. Ronja 269,25 point
3. Lone Støttrup, Hvidovre Køge Bugt m. Brutus 262,55 point
7. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 244,60 point
8. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 238,35 point

Resultater fra Herfølge 20.05.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Lise Stigsen, Hvidovre m. Chutney 149,40 point
2. Bente Lauridsen, Hvidovre m. Cæsar 144,60 point
3. Bo Hemmingsen, Holbæk m. Zombie 139,00 point
5. Preben Ambjørn, Herfølge m. Bianca 132,40 point
11. Susanne Trap, Herfølge m. Archibald 116,40 point
13. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 97,30 point
17. Karen Espensen, Herfølge m. Sally 85,30 point
22. Merete Kuld, Herfølge m. Kenzo 38,60 point
23. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 34,45 point
A-klassen (max point = 300)
1. Lone Støttrup, Hvidovre m. Brutus 291,55 point
2. Jørgen Brønlund, Næstved m. Paw 270,00 point
3. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 267,80 point
8. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 249,05 point
11. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 234,60 point
Susanne Trap Pedersen og Archibald har fået oprykning til B-klassen.
Preben Ambjørn og Bianca har fået oprykning til B-klassen.
Majken Fjeldsted og Laika har fået en halv oprykning til B-klassen.
Karin Ernst og Ajax har fået en halv oprykning til E-klassen.

Resultater fra Fakse 29.04.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Janne Nielsen, Hvidovre m. Freja 146,20 point
2. Lise Stigsen, Hvidovre m. Chutney 144,25 point point
3. Preben Ambjørn, Herfølge m. Bianca 131,50 point
9. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 98,00 point
E-klassen (max point = 400)
1. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 357,75 point
2. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 330,25 point
3. Anette Nielsen, Odsherred m. Molly 314,00 point
6. Anette Mather, Herfølge m. Tsari 286,20 point
7. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 251,40 point

Resultater fra køge 22.04.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Kaj Schmidt, Haslev m. Vitu 138,00 point
2. Gert Christensen, køge m. Pippi 137,85 point
3. Karin Kehlet, Haslev m. Molly 137,05 point
9. Susanne Trap Pedersen, Herfølge m. Archibald 122,70 point
10. Majken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 120,80 point
15. Karen Espensen, Herfølge m. Sally 97,00 point
22. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 54,50 point
Susanne Trap Pedersen og Archibald har fået oprykning til B-klassen.
Majken Fjeldsted og Laika har fået en halv oprykning til B-klassen.

Resultater fra Frederikssund 22.04.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 389,60 point
2. Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos 380,50 point
3. Kim Pedersen, Tinglev m. Bonti 380,20 point

Resultater fra Næstved 05.04.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Flemming Jensen, Kalundborg m. Disel 140,50 point
2. Bo Hemmingsen, Holbæk m. Zombie 137,75 point
3. Lise Stigsen, Hvidovre m. Chutney 137,50 point
8. Susanne Trap Pedersen, Herfølge m. Archibald 115,25 point
12. Maiken Fjeldsted, Herfølge m. Laika 100,00 point
15. Mette Andersen, Herfølge m. Carlson 34,00 point
Susanne Trap Pedersen og Archibald har fået en halv oprykning til B-klassen.
A-klassen (max point = 300)
1. Jørgen Brrnlund, Næstved m. Paw 270,95 point
2. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 267,40 point
3. Henning Beier, Jyderup m. Spike 266,20 point
5. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 238,40 point
14. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 150,60 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 385,10 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 384,60 point
3. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 382,60 point
8. Preben Kristiansen, Herfølge m. Cille 331,55 point
9. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 308,95 point

Lands resultater 2006
Resultater fra Eliteturnering Grinsted-Billund 06.10.2007
E-klassen (max point = 4000)
1. Jacob Henriksen, Vestfyn m. Jack 379,30 point
2. Kim Pedersen, Tinglev m. Bonti 376,30 point
3. Hans Gerhauge, Hjørring m. Lucky 373,30 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 368,00 point
SAMLET STILLING
Nr. 1 Jacob Henriksen, Vestfyn m. Jack 72 point
Nr. 2 Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 68 point
Nr. 3 Kim Pedersen, Tinglev m. Bonti 63 point

Resultater fra Danmarksmesterskabet i Langeskov 22./23.09.2007
A-klassen (max point = 300)
1. Doris Larsen, Kerteminde m. Jessie 284,45 point
2. Anette Hjalf, Hjørring m. Kaino 262,35 point
3. William Nielsen, Kalr-Vig m. Cento 261,15 point
4. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 255,60 point
E-klassen (max point = 400)
1. Doris Brnnerup, Grindsted-Billund m. Vupti 372,60 point
2. Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos 354,50 point
3. Person, Klub m. Hund XXX point
12. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 325,80 point

Resultater fra Hjørring 01.04.2007
C-klassen (max point = 150)
1. Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos 369,20 point
2. Jacob Henriksen, Vestfyn m. Jack 360,40 point
3. Hans Jørgen Bck, Hjørring m. Tiffi 360,25 point
7. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 318,90 point

Resultater fra Jyderup 11.03.2006
A-klassen (max point = 300)
1. John Olsen, Helsingør m. Nero 255,25 point
2. Henning Beier, Jyderup m. Spike 246,50 point
3. Lone Støttrup, Hvidovre m. Brutus 237,85 point
4. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 237,75 point
7. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 220,25 point

Bøttcher, Helsingør
Resultater fra Holbæk 04.03.2007
A-klassen (max point = 300)
1. Kate M. Sørensen, Helsingør m. Gaia 273,60 point
2. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 251,20 point
3. Lone Støttrup, Hvidovre-køge Bugt m. Brutus 236,15 point
5. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 228,15 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 379,80 point
2. Annette Lunau, Herfølge m.. Jacques 362,35 point
3. Dorthe Jensen, Holbæk m. Cille 359,00 point
7. Lene Karberg, Herfølge m. Zitta 317,30 point
10. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 293,30 point


Lokale resultater 2006
Årets oprykninger
FRA C TIL B Bente Ritter m. Tikki, Lotte Johansen m. Bella, Randi Sarka m. Liva, Annelise Rosenkvist m. Buster, Annelise Pedersen m. Blaki, Anita Iversen m. Figo og Henriette Troulsen m. Buddy
FRA B TIL A Johnny Sarka m. Mads og Sisse Andersen m. Buzz
FRA A TIL E Annette Mather m. Tsari og Paw Pedersen m. Cisco

Resultater fra Begynderprøve 09.12.2006
Begynder-klassen (max point = 80)
1. Michaela Treschow m. Zigi 73,6 point
2. Mie Forsberg m. Lunte 71,0 point
3. Jan Nielsen m. Silas 71,0 point
4. Inge Petersen m. Baloo 70,4 point
5. Benny Greismark m. Freja 70,0 point
6. Winnie Nielsen m. Rufik 64,5 point
7. Nanna Schubert Jensen m. Sica 64,0 point
8. Anette Lenskjold m. Frida 63,0 point
9. Thomas Fjeldgaard m. Chico 62,0 point
10. Tina Dreyer m. Messi 61,0 point
11. Sabina Walløe Thorsen m. Qiwi 59,0 point
12. Mathis Sandfeld m. Buster 58,0 point
13. Malou Shigebu m. Chui 52,5 point
14. Minna Brgh Andersen m. Hope 44,5 point

Resultater fra Klubmesterskab 05/18.11.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Bente Ritter m. Tikki 150,00 point
2. Randi Sarka m. Liva 123,25 point
3. Lotte Johansen m. Bella 122,50 point
4. Annelise Pedersen m. Blaki 110,50 point
5. Susanne Trap m. Archi 97,75 point
6. Lotte Johansen M. Molly 97,00 point
7. Anita Iversen m. Figo 85,75 point
8. Merete Kuld m. Kenzo 83,50 point
9. Majken Fjeldsted m. Laika 82,50 point
10. Mette Andersen m. Carlson 69,35 point
11. Rikke Kjcr m. Cczar 56,35 point
12. Karen Espensen m. Sally 48,10 point
B-klassen (max point = 200)
1. Johnny Sarka m. Mads 183,70 point
2. Katrine Kure m. Milo 182,00 point
3. Sisse Andersen m. Buzz 173,00 point
4. Maria Graversen m. Mikko 133,85 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Mather m. Tsari 289,80 point
2. Paw Pedersen m. Cisco 268,95 point
3. Annika Bornebusch m. Mokuyi 247,90 point
4. Ulrik Knudsen m. Caro 244,65 point
5. Karin Ernst m. Ajax 240,90 point
E-klassen (max point = 400)
1. Lene Karberg m. Zita 294,00 point
2. Preben Kristiansen m. Sille 273,00 point
Eftersøgningspokalen (max point = 10)
1. Annette Lunau m. Jacques 9,90 point
2. Annette Mather m. Tsari 9,62 point
3. Paw Pedersen m. Cisco 9,49 point
4. Lene Karberg m. Zita 8,33 point
5. Karin Ernst m. Ajax 7,73 point
6. Preben Kristiansen m. Sille 7,67 point

Resultater fra C-prøve og C-Konkurrence 24.06.2006
C-prøven (max point = 150)
1. Henrik Hansen m. Terkel 60,00 point
2. Lene Lousdal m. Aske 52,00 point
3. Tonny Hansen m. Valde 44,50 point
Nr. 1 og 2 bestod prøven.
C-klassen (max point = 150)
1. Annelise Petersen m. Blackie 131,25 point
2. Lotte Johansen m. Bella 125,85 point
3. Randi Sarka m. Liva 123,00 point
4. Anita Iversen m. Figo 116,20 point
5. Henriette Troulsen m. Buddy 91,50 point
6. Annelise Rosenkvist m. Buster 87,00 point
½ OPRYKNING fra C til B:
Annelise Pedersen m. Blackie, Randi Sarka m. Liva, Anita Iversen m. Figo

Resultater fra B-Konkurrence 01.06.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Johnny Sarka m. Mads 140,75 point
2. Katrine Kure m. Milo 128,30 point
1. Maria Graversen m. Miko 100,50 point

Resultater fra prøver 08.04.2006
Begynder-klassen (max point = 80)
1. Merete Kuld m. Kenzo 76,0 point
2. Iben Staach m. Lillen 73,0 point
3. Tonny Hansen m. Valde 60,0 point
4. Kristina Stilvang m. Toya 57,0 point
5. Lotte Pedersen m. Audi 39,0 point
C-prøve (max point = 80)
1. Preben Ambjørn m. Bianca 78,3 point
2. Mariann Pedersen m. Boss 76,0 point
3. Mette Andersen m. Carlson 75,5 point
4. Michael Poulsen m. Figo 74,3 point
5. Maiken Fjeldsted m. Laila 66,5 point
6. Lotte Johansen m. Molly 65,9 point
7. Lars Brgelund m. Freja 60,5 point
8. Christian Rasmussen m. Romeo 60,0 point
9. Cille Bergstrrm m. Bella 51,5 point
10. Henrik Hansen m. Terkel 44,5 point
11. Connie Hansen m. Gustav 43,5 point
Nr. 1- 8 bestod prøven.

Kreds resultater 2006
Resultater fra Næstved 15.10.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Per Agerskov, Odsherred m. Assika 144,95 point
2. Michael M. Jensen, Jyderup m. Elektro 144,65 point
3. Pia Andersen, Haslev m. Molly 140,40 point
10. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 120,60 point
16. Lotte Johansen, Herfølge m. Molly 105,00 point
31. Anita Iversen, Herfølge m. Figo 54,35 point
B-klassen (max point = 200)
1. Birgitte Kristiansen, Nivå m. Theis 189,20 point
2. Preben Kikkenborg, Vordingborg m. Rico 178,90 point
3. Tim Jensen, Fakse m. Maggie 178,80 point
18. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 132,80 point
A-klassen (max point = 300)
1. Preben Olsen, Fakse m. Zitta 264,50 point
2. Hanne Rasmussen, Næstved m. Cara 237,50 point
3. Henning Beier, Jyderup m. Spike 235,50 point
5. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 211,25 point

Resultater fra køge 08.10.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Henrik Dejgaard, Hvidovre-køge Bugt m. Pingo 141,20 point
2. Bettina Kikkenborg, Vordingborg m. Joy 138,70 point
3. Flemming Pedersen, Nykrbing Falster m. Fie 135,95 point
16. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 106,50 point
19. Anita Iversen, Herfølge m. Figo 100,50 point
23. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 94,45 point
30. Henriette Troulsen, Herfølge m. Buddy 79,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Anne Mette Larsen, køge m. Dina 180,80 point
2. Ernst Johansen, Helsingør m. Tika 176,00 point
3. Steen Iversen, Helsingør m. Mio 172,80 point
7. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 152,00 point
23. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 119,70 point
A-klassen (max point = 300)
1. Hanne Rasmussen, Næstved m. Cara 266,95 point
2. Lone Støttrup, Hvidovre-køge Bugt m. Brutus 251,95 point
3. Randi Kronow, Hvidovre-køge Bugt m. Tjalfe 229,90 point
4. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 223,40 point

Resultater fra Fakse 10.09.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Lene B. Laursen, Kalundborg m. Xenia 147,00 point
2. Linda Kristensen, Slagelse m. Fannie 140,50 point
3. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 140,50 point
7. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 128,75 point
9. Annelise Rosenkvist, Herfølge m. Buster 125,00 point
11. Henriette Troulsen, Herfølge m. Buddy 118,50 point
16. Anita Iversen, Herfølge m. Figo 111,25 point
19. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 103,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 189,80 point
2. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 179,90 point
3. Karin Ernst, Næstved m. Berta 169,60 point
4. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 167,90 point
25. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 115,00 point

Resultater fra Holbæk 03.09.2006
B-klassen (max point = 200)
1. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 195,95 point
2. Istvan Mihura, Helsingør m. Canto 184,05 point
3. John Olsen, Helsingør m. Nero 174,30 point
7. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 149,10 point
A-klassen (max. 300 point)
1. Dorthe Jensen, Holbæk m. Sille 266,75 point
2. Hanne Rasmussen, Næstved m. Clara 237,45 point
3. Anette H. Nielsen, Odsherred m. Molly 230,75 point
4. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 230,50 point
6. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 221,80 point
Eliteklassen (max. 400 point)
1. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 355,10 point
2. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 332,65 point
3. Rikke Lund, Frederikssund m. Kradia 326,00 point
5. Lene Karberg, Herfølge m. Zitta 308,10 point

Resultater fra Sjællandsmesterskab i Frederikssund 27.08.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Lene L. Hansen, Odsherred m. Baloo 143,50 point
2. Bente Andersen, Frederikssund m. Heimdal 141,00 point
3. Lotte Hornbck, Slagelse m. Gaya 134,90 point
8. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 104,75 point
9. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 101,05 point
B-klassen (max point = 200)
1. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 156,70 point
2. Karin Rasmussen, Vordingborg m. Queenie 148,60 point
3. Per Vebel, Helsingør m. Ronja 147,85 point
5. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 143,30 point
6. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 138,15 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 279,70 point
2. Diana Birch, Holbæk m. Alfred 265,15 point
3. Henning Beier, Jyderup m. Spike 254,35 point
9. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 216,60 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 371,65 point
2. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 354,70 point
3. Rikke Lund, Frederikssund m. Kradia 336,50 point
5. Lene Karberg, Herfølge m. Zitta 329,45 point

Resultater fra Vordingborg 20.08.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Linda Christensen, Slagelse m. Fanni 147,60 point
2. Lene Hansen, Odsherred m. Baloo 139,00 point
3. Michael M. Jensen, Jyderup m. Elektro 137,15 point
4. Henriette Troulsen, Herfølge m. Buddy 128,40 point
5. Randi Sarka, Herfølge m. Liva 128,20 point
7. Annelise Rosenkvist, Herfølge m. Buster 127,15 point
17. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 103,60 point
22. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blaki 92,80 point
B-klassen (max point = 200)
1. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 196,00 point
2. Karin Rasmussen, Vordingborg m. Quinni 190,20 point
3. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 186,45 point
10. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 148,40 point

Resultater fra Helsingør 19.08.2006
A-klassen (max point = 300)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 264,50 point
2. Henning Beier, Jyderup m. Spike 249,85 point
3. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 237,65 point

Resultater fra Odsherred 18.06.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Lene Hansen, Odsherred m. Baloo 145,20 point
1. Uta Lorentz, Nykøbing-Rørvig m. Pepa 144,40 point
3. Jette Olsen, Helsingør m. Casio 144,00 point
5. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 138,60 point

Resultater fra Roskilde 14.05.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Poul Hansen, Frederikssund m. Rollo 143,75 point
2. Bente Andersen, Frederikssund m. Heimdal 142,50 point
3. Lotte Hornbck, Slagelse m. Gaya 138,00 point
6. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 124,30 point
10. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 118,80 point
11. Annelise Rosenkvist, Herfølge m. Buster 116,60 point
19. Annelise Pedersen, Herfølge m. Blackie 106,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. Birgitte Kristiansen, Nivå m. Theis 176,00 point
2. Niels-Erik Lindquist, Fakse m. Bossi 167,00 point
3. Ib Andersen,Næstved m. Bounty 165,90 point
28. Sisse W. Andersen, Herfølge m. Buzz 116,05 point
A-klassen (max point = 300)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 248,45 point
2. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 248,20 point
3. Hanne Rasmussen, Næstved m. Cara 237,00 point
10. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 199,00 point
13. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 178,85 point

Resultater fra Næstved 23.04.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Lotte Hornbck, Slagelse m. Gaya 144,20 point
2. Lene Hansen, Odsherred m. Baloo 140,35 point
3. Lisbeth Billesbrlle, Holbæk m. Raya 129,80 point
12. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 114,75 point
21. Annelise Rosenkvist, Herfølge m. Buster 95,60 point
22. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 95,05 point
B-klassen (max point = 200)
1. John Olsen, Helsingør m. Nero 198,00 point
2. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 194,10 point
3. Vagn Mortensen, Næstved m. Kento 189,65 point
8. Sisse W. Andersen, Herfølge m. Buzz 168,30 point
A-klassen (max point = 300)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 292,75 point
2. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 274,85 point
3. Anette Nielsen, Odsherred m. Molly 273,70 point
5. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 258,55 point
6. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 251,45 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau m. Jacques Herfølge 388,70 point
2. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 373,65 point
3. Karin Juel, Helsingør m. Kira 348,50 point

Resultater fra køge 09.04.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 150,00 point
2. Irene Andersen, Nykrbing Rrrvig m. Kama 139,05 point
3. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 138,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Anne Mette Larsen, køge m. Dina 187,25 point
2. Jeanette Vejlemand, Helsingør m. Zorba 172,65 point
3. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 172,20 point
10. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 143,05 point

Resultater fra Eliteturnering i Rødding 09.04.2006
E-klassen (max point = 400)
1. Poul Henning Christensen, Rødding m. Dina 372,90 point
2. Michael Dybbro, Hjørring m. Heiki 372,70 point
3. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 371,40 point

Resultater fra Holbæk 05.03.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Erik Ryberg, Frederikssund m. Zitta 143,00 point
2. Uta Lorentz, Nykøbing-Rørvig m. Pepa 136,15 point
3. Irene Andersen, Nykøbing-Rørvig m. Tana 119,50 point
22. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 82,75 point
A-klassen (max point = 300)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 278,60 point
2. Hanne Rasmussen, Næstved m. Cara 271,70 point
3. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 269,30 point
4. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 268,95 point
11. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 240,00 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 389,60 point
2. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 380,25 point
3. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 380,20 point
6. Preben Kristiansen, Herfølge m. Cille 363,00 point
8. Lene Karberg, Herfølge m. Zita 342,60 point


Resultater fra JYDERUP 12.03.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Bente Andersen, Frederikssund m. Heimdal 142,10 point
2. Irene Andersen, Nykøbing-Rørvig m. Karma 119,95 point
3. Michael Jensen, Jyderup m. Elctro 114,50 point
4. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 110,00 point
9. Lotte Johansen, Herfølge m. Bella 99,25 point
B-klassen (max point = 200)
1. John Olsen, Helsingør m. Nero 186,10 point
2. Ib Andersen, Næstved m. Bounty 173,40 point
3. Stella Nyberg, Slagelse m. Helvig 161,35 point
9. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 151,40 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 286,60 point
2. Hanne Rasmussen, Næstved m. Cara 279,00 point
3. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 271,50 point
5. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 264,55 point
OPRYKNINGER
Fra A til elite: Annette Mather m. Tsari
½ OPRYKNING fra A til elite: Karin Ernst m. Ajax, Paw Pedersen m. Cisko
½ OPRYKNING fra C til B: Bente Ritter m. Tikki

Lands resultater 2006
Resultater fra eliteturnering Helsingør 07.10.2006
Elite-klassen (max point = 400)
1. Brian Rohde, Fredericia m. Mate 394,40 point
2. Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos 391,60 point
3. Poul H. Christensen, Rødding m. Dina 372,75 point
7. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 329,80 point
Endelig stilling:
Nr. 1 Brian Rohde, Fredericia m. Mate70 point
Nr. 2 Poul H. Christensen, Rødding m. Dina69 point
Nr. 3 Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos68 point
Nr. 4 Annette Lunau, Herfølge m. Jacques66 point

Resultater fra Danmarksmesterskaberne i Haderslev 23-24.09.2006
C-klassen (max point = 150)
1. Ole Moltsen, Hjørring m. Mille 149,50 point
2. Malene Petersen, Nr. Snede m. Mokka 147,60 point
3. Merete Karlsen, Vejle m. Casey 147,00 point
6. Bente Ritter, Herfølge m. Tikki 145,00 point
A-klassen (max point = 300)
1. Rikke Lund, Frederikssund m. Asta 274,25 point
2. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 270,00 point
3. Knud E. Johansen, Vesthimmerland m. Max 261,65 point
11. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 210,50 point
E-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 373,65 point
2. Poul H. Christensen, Rødding m. Dina 371,40 point
3. Hans Gerhauge, Hjørring m. Lucky 322,40 point

Resultater fra Nordfyn 20.08.2006
Elite-klassen (max point = 400)
1. Poul H. Christensen, Rødding m. Dina 393,90 point
2. Doris Brnnerup, Grindsted/Billund m. Vupti 381,35 point
3. Anders Klausen, Bjerringbro m. Athos 379,00 point
5. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 361,30 point
Stillingen efter 4. runde
Nr. 1 Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 66 turneringspoint
Nr. 2 Poul H. Christensen, Rødding m. Dina 64 turneringspoint
Nr. 3 Doris Brnnerup, Grindsted/Billund m. Vupti 62 turneringspoint

Resultater fra B-hundedag i Brande den 13.08.2006
B-klassen (max point = 200)
1. Olav Møller, Kolding m. Zazu 187,45 point
2. Vera Styrbro, Grindsted/Billund m. Tweed 185,25 point
3. - Hugo Famsgaard, Vesthimmerland m. Blackie 184,70 point
14. Sisse Walløe Andersen, Herfølge m. Buzz 136,50 point

Resultater fra Landsdckkende A-dag i DcH Gr./Billund 06.08.2006
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Mather, Herfoelge m. Tsari 273,20 point
2. Anette H. Nielsen, Odsherred m. Molly 269,55 point
3. Kai Hreg, Langl m. Sorte Sara 266,35 point
6. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 260,95 point
25. Karin Ernst, Herfølge m. Ajax 217,10 point

Lokale resultater 2005
Resultater fra Klubmesterskab 05.11.2005
C-klassen (max point = 150)
1. Bente Ritter m. Tikki 146,5 point
2. Katrine Kure m. Milo 144,2 point
3. Lotte Johansen m. Bella 138,7 point
4. Maria Graversen m. Miko 128,6 point
5. Annelise Rosenkvist m. Buster 119,6 point
6. Merete Kuld m. Sydney 91,0 point
7. Annelise Pedersen m. Blaki 88,0 point
8. Karen Espensen m. Sally 73,0 point
9. Jonna Nielsen m. Debbi 73,0 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annika Bornebusch m. Mokuyi 193,50 point
2. Karen Nørby m. Smilla 164,70 point
3. Johnny Sarka m. Mads 138,50 point
4. Sisse W. Andersen m. Buzz 122,50 point
5. Aage Christoffersen m. Niki 96,80 point
6. Tom Søndergaard m. O'Neil 91,75 point
A-klassen (max point = 300)
1. Annette Mather m. Tsari 265,8 point
2. Paw Pedersen m. Cisco 240,0 point
3. Ulrik Knudsen m. Caro 219,1 point
Elite-klassen (max point = 400)
1. Annette Lunau m. Jacques 394,9 point
2. Lene Karberg m. Zita 350,3 point
3. Preben Kristiansen m. Cille 315,4 point
Eftersøgningspokalen (max point = 30)
1. Annette Lunau m. Jacques 29,875 point
2. Paw Pedersen m. Cisco 28,525 point
3. Ulrik Knudsen m. Caro 25,950 point
4. Annette Mather m. Tsari 25,875 point
Eftersøgningspokalen uddeles på baggrund af 4 konkurrencer. Gennemsnittet af pointene i eftersrgning og figuranter er afgørende.


Resultater fra C-test og C-konkurrence 26.09.2005
C-test (max point = 100)
1. Bente Ritter m. Tikki 85,0 point
2. Karen Espensen m. Sally 81,5 point
3. Annelise Pedersen m. Blackie 63,0 point
4. Anita Iversen m. Figo 53,0 point
C-klassen (max point = 150)
1. Katrine Kure m. Milo 131,0 point
2. Lotte Johansen m. Bella 126,0 point
3. Maria Graversen m. Miko 120,5 point
4. Annelise Rosenkvist m. Buster 112,3 point
5. Jonna Nielsen m. Debbi 97,0 point
Katrine, Lotte og Annelise R. fik hver en halv oprykning til B-klassen.


Resultater fra Sommerkonkurrencen 18.06.2005
Begynderprøve (max point = 80)
1. Susanne Pedersen m. Archi 73,0 point
2. Søren Jensen m. Chili 67,0 point
3. Birgitte Hansen m. Bertram 46,0 point
C-prøve (max point = 80)
1. Randi Sarka m. Liva 73,0 point
2. Bente Ritter m. Tikki 72,5 point
3. Gitte Longgaard m. Cenzo 58,0 point
4. Lars Nielsen m. Fregne 55,5 point
5. Anita Iversen m. Figo 51,5 point
6. Mette Sevel m. Geo 47,0 point
7. Winni Clemmensen m. Mökkvi 44,5 point
Nr. 1-5 bestod prøven.
C-Klassen (max point = 150)
1. Maria Graversen m. Mikko 112,5 point
2. Katrine Kure m. Milo 104,0 point
3. Jonna Nielsen m. Debbi 100,0 point
Maria m. Mikko fik en halv oprykning.


Resultater fra prøve 02.05.2005
C-klassen (max point = 80)
1. Annelise Pedersen m. Blackie 66,5 point
2. Gitte Longggard m. Cenzo 58,5 point
3. Anita Iversen m. Figo 52,5 point
Annelise m. Blackie bestod prøven.

Resultater fra prøver 09.04.2005
Begynderhold (max point = 80)
1. Ingelise Glavind m. Freja 67,5 point
2. Mette Sevel m. Geo 52,0 point
C-klassen (max point = 80)
1. Karen Espensen m. Sally 66,0 point
2. Peter Nielsen m. Ludvig 56,0 point
3. Rikke Kjcr m. Ccsar 51,5 point
4. Mette Hansen m. Mille 49,0 point
5. Anne Lise Pedersen m. Blackie 42,0 point
6. Gitte Longggard m. Cenzo 42,0 point
7. Winnie Clemmensen m. Mrkki 30,0 point
8. Lars Nielsen m. Fregne 29,0 point
Nr. 1-4 har bestlet prøven.

Kreds resultater 2005
Resultater fra kredskonkurence i køge d. 23.10.2005
C-Klassen (Max point = 150)
1. Tim Jensen m. Maggi, Fakse 144,00 point
2. Katrine Kure m. Milo, Herfølge 143,00 point
3. Bente Kristiansen m. krølle, Vestlolland 141,30 point
20. Maria Graversen m. Mikko, Herfølge 99,50 point
24. Lotte Johansen m. Bella, Herfølge 94,00 point

Resultater fra kredskonkurence i Fakse d. 02.10.2005
C-Klassen (Max point = 150)
1. Katrine Kure m. Milo, Herfølge 142,50 point
2. Erik Petersen m. Plet, Hvidovre-køge Bugt 135,40 point
3. Camilla Hansen m. Sascha, køge 133,10 point
10. Maria Graversen m. Mikko, Herfølge 115,10 point
Katrine og Maria fik begge anden oprykning til B-klassen.
B-klassen (Max point = 200)
1. Leif Olsen m. Nimo, Næstved 187,85 point
2. Jørgen Brrnlund m. Paw, Næstved 184,75 point
3. Kate Sørensen m. Gaia, Helsingør 183,90 point
5. Karen Nørby m. Smilla, Herfølge 161,50 point
5. Annika Bornebusch m. Mokuyi, Herfølge 146,50 point
Karen og Smilla fik anden oprykning til A-klassen.


Resultater fra Steevnsdagen d. 04.09.2005
C-klassen (Max point = 150)
1. Erik Pedersen , Hvid./køge Bugt 144,00 point
2. Lars Strandglød m. Sif, Nivå 135,50 point
3. Bettina Pedersen m. Maxine, Fakse 128,10 point
11. Maria Graversen m. Miko, Herfølge 105,00 point
14. Katrine Kure m. Milo, Herfølge 102,50 point
B-klassen (Max point = 200)
1. Rikke Lund m. Asta, Frederikssund 193,00 point
2. Annika Bornebusch m. Mokuyi Herfølge 187,00 point
3. Lone Støttrup , Hvid./køge Bugt 182,50 point
Annika og Mokuyi fik første oprykning til A-klassen.
A-klassen (Max point = 300)
1. Jan Poulsen m. Mica, Helsingør 275,40 point
2. Marianne Aakjær m. Gabie, Helsingør 269,50 point
3. Dorte Jensen m. Sille, Holbæk 265,50 point
4. Paw Pedersen m. Cisco, Herfølge 252,70 point
5. Ulrik Knudsen m. Caro, Herfølge 241,70 point
6. Annette Mather m. Tsari, Herfølge 236,75 point

Resultater fra Sjællandsmesterskaberne i Frederikssund d. 28.08.2005
A-klassen (Max point = 300)
1. Marianne Aakjær m. Gabbie, Helsingør 267,00 point
2. Randi Kronow m. Tjalfe, Hvidovre 260,00 point
3. Annette Mather m. Tsari, Herfølge 258,50 point
4. Ulrik Knudsen m. Caro, Herfølge 234,50 point
5. Paw Pedersen m. Cisco, Herfølge 233,75 point
B-klassen (Max point = 200)
1. Rikke Lund m. Asta, Frederikssund 194,75 point
2. Lone Støttrup m. Brutus, Hvidovre 186,15 point
3. Niels Olsen m. Whiskey, Frederikssund 258,50 point
4. Karen Nørby m. Smilla, Herfølge 176,20 point
Karen og Smilla fik første oprykning til A-klassen.

Resultater fra kredskonkurrence i Vordingborg d. 21.08.2005
B-klassen (Max point = 200)
1. Henning Beier m. Spike, Jyderup 177,70 point
2. Lone Spøttrup m. Brutus, Hvid./køge 171,90 point
3. Arne Jacobsen m. Perle, Maribo 170,60 point
11. Annika Bornebusch m. Mokuyi, Herfølge 151,50 point
26. Sisse W. Andersen m. Buzz, Herfølge 92,75 point

Resultater fra kredskonkurrence i Helsingør d. 20.08.2005
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Dan Foglmann m. Simba, Odsherred 374,50 point
2. Christian Brttcher m. Jack, Helsingør 369,20 point
3. Annette Lunau m. Jacques, Herfølge 335,40 point
8. Preben Kristiansen m. Cille, Herfølge 239,50 point
9. Lene Karberg m. Zitta, Herfølge 231,20 point

Resultater fra kredskonkurrence i Roskilde d. 8.05.2005
A-klassen (Max point = 300)
1. Vibeke Gyldenkærne m. Zanto, Holbæk 284,00 point
2. Thomas Pedersen m. Maggie, Frederiksund 259,20 point
3. Jan Poulsen m. Mica, Helsingør 248,00 point
4. Annette Mather m. Tsari, Herfølge 243,20 point
5. Paw Pedersen m. Cisco, Herfølge 237,60 point
8. Ulrik Knudsen m. Caro, Herfølge 222,50 point

Resultater fra kredskonkurrence i Fakse d. 1.05.2005
Eliteklassen (Max. 400 point)A-klassen (Max point = 300)
1. Dan Foglmann m/Simba, Odsherred 359,30 point
2. Vibeke Gyldenkærne m. Zanto, Holbæk 357,30 point
3. Kim Sørensen m/Dando, Helsingør 338,00 point
8. Preben Kristiansen m/Cille, Herfølge 201,90 point
9. Lene Karberg m/Zitta, Herfølge 183,90 point

Resultater fra kredskonkurrence i Nivå d. 24.04.2005
B-klassen (Max point = 200)
1. Rikke Lund m. Asta, Frederikssund 187,20 point
2. Jørgen Brrndlund m. Paw, Næstved 177,50 point
3. Lone Støttrup m. Brutus, Hvidovre/køge Bugt 172,50 point
15. Annika Bornebusch m. Mokuyi, Herfølge 121,55 point

Resultater fra kredskonkurrence i Helsingør d. 17.04.2005
B-klassen (Max point = 200)
1. Rikke Lund m. Asta, Frederikssund 199,50 point
2. Bjarke S&oeslash;gaard m. Arthur, Nivå 166,80 point
3. Lone Støttrup m. Brutus, Hvidovre/køge Bugt 164,80 point
12. Karen Nørby m. Smilla, Herfølge 129,00 point
A-klassen (Max point = 300)
1. Vibeke Gyldenkærne m. Zanto, Holbæk 282,30 point
2. Marianne Aakjær m. Gabie, Helsingør 275,70 point
3. Jan Poulsen m. Mika, Helsingør 275,65 point
4. Annette Mather m. Tsari, Herfølge 230,50 point
5. Paw Pedersen m. Cisco, Herfølge 224,20 point

Resultater fra kredskonkurrence i Næstved d. 10.04.2005
A-klassen (Max point = 300)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 286,80 point
2. Annette Nielsen, Odsherred m. Molly 269,50 point
3. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 267,35 point
5. Ulrik Knudsen, Herfølge m. Caro 252,90 point
6. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 237,30 point
8. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 172,00 point

Resultater fra kredskonkurrence i Jyderup d. 20.03.2005
A-klassen (Max point = 300)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zanto 221,30 point
2. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 214,00 point
3. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 211,80 point

Resultater fra kredskonkurrence i Holbæk d. 06.03.2005
A-klassen (Max point = 300)
1. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 279,00 point
2. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 262,70 point
3. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisco 239,00 point
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 396,90 point
2. Christian Brttcher, Heslingrr m. Jack 387,10 point
3. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Asser 386,70 point
8. Lene Karberg, Herfølge m. Zitta 297,40 point

Lands resultater 2005
Resultater fra Elite turnering pl Nordfyn d. 3.04.2005
Elite klassen (Max point = 400)
1. Brian Rohde, Fredericia m. Felix 387,00 point
2. Michael Dybbro, Hjørring m. Molly 382,40 point
3. Dan Foglmann, Odsherred m. Simba 379,40 point
10. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 352,40 point

Resultater fra Eliteturnering i Frederikssund d. 15.10.2005
E-Klassen (Max point = 400)
1. Annette Lunau m. Jacques, Herfølge 379,70 point
2. Poul H Christensen m. Dina, Rødding 369,90 point
3. Henning Rohde m. Kikki, Toftlund 365,70 point
Endelig stilling2
Nr. 1 Annette Lunau m. Jacques, Herfølge 71 point
Nr. 2 Brian Rohde m. Mate, Fredericia 70 point
Nr. 3 Poul H. Christensen m. Dina, Rødding 68 point

Resultater fra DM i Viborg d. 24.-25.09.2005
E-Klassen (Max point = 400)
1. Tina Pedersen m. Laika, Lemvig 385,20 point
2. Dan Foglmann m. Simba, Odsherred 384,50 point
3. Kim Pedersen m. Bonti, Tinglev 383,80 point
12. Annette Lunau m. Jacques, Herfølge 333,70 point
A-klassen (Max point = 300)
1. Lene Strange m. Thor, Bjerringbro 261,40 point
2. Eva Hansen m. Nougat, Bjerringbro 259,00 point
3. Marianne Aakjær m. Gabie, Helsingør 254,00 point
18. Ulrik Knudsen m. Caro Schcfer, Herfølge 207,75 point

Resultater fra Eliteturnering i Bjerringbro d. 28.08.2005
E-Klassen (Max point = 400)
1. Poul H. Christensen m. Dina, Rødding 386,70 point
2. Tina Pedersen m. Laika, Lemvig 354,20 point
3. Annette Lunau m. Jacques, Herfølge 354,00 point
Samlet stilling efter 4. runde
Nr. 1 Tina Pedersen m. Laika, Lemvig 67 point
Nr. 2 Annette Lunau m. Jacques, Herfølge 61 point
Nr. 3 Dan Foglmann m. Simba, Odsherred 59 point

Resultater fra A-dag i Grindsted - Billund d. 20.08.2005
A-Klassen (Max point = 300)
1. Thorvald Larsen m. ?, Kerteminde 279,10 point
2. Frank Boddum m. Ajax, Svenstrup 269,50 point
3. Helle Sakariasen m. Freja, Thyholm 268,00 point
15. Ulrik Knudsen m. Caro, Herfølge 253,10 point
20. Paw Pedersen m. Cisco, Herfølge 240,70 point

Resultater fra Nordfyn Eliteturnering d. 03.04.2005
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Brian Rohde, Fredericia m. Felix 387,00 point
2. Michael Dybbro, Hjørring m. Heiki 382,40 point
3. Dan Foglmann, Odsherred m. Simba 379,40 point
10. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 352,40 point

Lokale resultater 2004
Resultater fra Begynderprøve 11.12.2004
Begynderhold (max point = 80)
1. Theis Agerlin m. Cczar 67,5 point
2. Anita Iversen m. Figo 67,0 point
3. Charlotte Brodin m. Trisse 61,5 point
4. Anne Lise Pedersen m. Blaki 57,5 point
5. Karen Espensen m. Sally 53,5 point
6. Jesper Petersen m. Sara 45,0 point
7. Mette Hansen m. Mille 33,0 point

Resultater fra C-prøve 4.12.2004
C-klassen (max point = 80)
1. Lotte Johansen m. Bella 70,00 point
2. Annelise Rosenkvist m. Buster 69,00 point
3. Bente Jørgensen m. Jesse 66,00 point
4. Camilla Petersen m. Fay 65,00 point

Resultater fra Klubmesterskab 19.11.2004
C-klassen (max point = 150)
1. Sisse Andersen m. Buzz 136,60 point
2. Annika Bornebusch m. Mokuyi 136,00 point
3. Per Sylow m. Pelle 126,20 point
4. Flemming Jensen m. Smilla 126,00 point
5. Katrine Kure m. Milo 81,00 point
6. Jan Rasmussen m. Thea 66,00 point
B-klassen (max point = 200)
1. Annette Mather m. Tsari 197,15 point
2. Karen Nørby m. Smilla 168,40 point

Resultater fra Sommerkonkurrence 19.06.2004
Begynderhold (max point = 80)
1. Bente Jørgensen m. Jesse 76,0 point
2. Annelise Rosenkvist m. Buster 70,0 point
3. Lotte Johansen m. Bella 61,0 point
4. Ole Nielsen m. Baily 60,5 point
5. Annette Sylvest m. Helmut 60,0 point
6. Jørgen Cramer m. Ronja 59,9 point
7. Lis Busch m. Ronja 49,0 point
8. Tine Jensen m. Sella 43,0 point
9. Martin Jørgensen m. Viggo 39,0 point
C-prøve (max point = 80)
1. Maria Graversen m. Mikko 71,9 point
2. Jenni Kochen m. Embla 66,0 point
3. Lene Christiansen m. Ozzy 65,0 point
4. Katrine Kure m. Milo 64,8 point
5. Jytte Rasmussen m. Toke 55,0 point
Alle 5 bestod prøven. Stort tillykke
C-Konkurrence (max point = 150)
1. Per Sylow m. Pelle 134,0 point
2. Annika Bornebusch m. Mokuyi 131,0 point
3. Sisse Andersen m. Buzz 129,7 point
4. Bente Sustmann 128,0 point
5. Johnny Sarka m. Mads 116,1 point
6. Jan Rasmussen m. Thea 102,7 point
7. Merete Kuld m. Sydney 94,0 point
Hel oprykning til Annika
Halv oprykning til Per, Sisse, Bente og Johnny. Stort tillykke

Resultater fra Ny C-prøve Mandag d. 03.05.2004
C-hold (max point = 80)
1. Peter m. Kwando 68,5 point
2. Flemmimg m. Menja 66,5 point
3. Hans m. Samson 61,0 point
4. Gitte m. Cenzo 54,5 point
5. Janne m. Saxo 54,0 point
6. Jette m. Jack 43,5 point

Resultater fra Begynderprøve lørdag d. 03.04.2004
Begynderhold (max point = 80)
1. Lene Christiansen m. Ozzy 73,0 point
2. Jenni Kochen m. Embla 72,5 point
3. Christine Hammeken m. Smilla 72,0 point
4. Peter Hemmingsen m. Tikka 70,5 point
5. Jeanne Jerup m. Rex 70,5 point
6. Birgitte Sonnichsen m. Emma 64,0 point
7. Katrine Kure m. Milo 63,5 point
8. Jytte Rasmussen m. Toke 58,5 point
9. Morten Trasborg m. Ozzy 43,0 point
10. Marian Pedersen m. Lucky 32,5 point
11. Birthe Kocher m. Pus 22,0 point

Resultater fra Ny C-prøve lørdag d. 27.03.2004
C-hold (max point = 80)
1. Jonna Nielsen m. Debbi 61 point
2. Sisse Andersen m. Buzz 59,5 point
3. Jette Jensen m. Jack 22 point

Resultater fra det gamle C-holds prøve den 13.03.2004
C-hold (max point = 50)
1. Annika m. Mokvi 44 point
2. Johnny m. Mads 43 point
3. Flemming m. Smilla 42 point
4. Maibritt m. Freja 35 point
5. Bente m. Enzo 20 point
6. Per m. Pelle 19 point
7. Peter m. Alfred 18 point


Kredskonkurrencer 2004
Resultater fra kredskonkurrence i køge d. 10.10.2004
C-klassen (Max point = 150)
1. Arne Jacobsen, Maribo m. Perle 142,00 point
2. Flemming Jensen, Herfølge m. Smilla 141,00 point
3. Mads Bornebush, køge m. Mokuyi 132,50 point
8. Per Sylow, Herfølge m. Pelle 120,90 point
11. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 117,00 point
19. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 108,00 point

Resultater fra kredskonkurrence i Fakse d. 03.10.2004
C-klassen (Max point = 150)
1. Mads Bornebusch, køge m. Mokuyi 142.70 point
2. Eva Pedersen, Nivå m. Fie 142.00 point
3. Preben Olsen, Fakse m. Zitta 133.10 point
17. Flemming Jensen, Herfølge m. Smilla 98.80 point
19. Per Sylow, Herfølge m. Pelle 93,00 point

OPRYKNING FRA C TIL B:
Annika m. Mokuyi, Sisse m. Buzz, Johnny m. Mads
½ OPRYKNING FRA C TIL B:
Per m. Pelle, Flemming m. Smilla

Resultater fra kredskonkurrence i Stevns d. 05.09.2004
C-klassen (Max point = 150)
1. Mads Bornebusch, køge m. Mokuyi 143,00 point
2. Alexandra Nielsen, Helsingør m. Embo 142,00 point
3. Søren Hansen, Næstved m. Victor 136,00 point
5. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 128,00 point
12. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 118,50 point
A-klassen (Max point = 300)
1. Lene Karberg, Næstved m. Zitta 279,10 point
2. Michael Glamsr, Odsherred m. Falco 267,40 point
3. Rikke Lund, Frederikssund m. Kradia 265,50 point
11. Paw Pedersen, Herfølge m. Cisko 196,80 point

Resultater fra kredskonkurrence i Frederikssund d. 29.08.2004
C-klassen (Max point = 150)
**** SjællandSMESTERSKAB ****
1. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 148,00 point
2. Thomas Karlsen, Odsherred m. Luna 146,00 point
3. Jan Pilgaard,Federikssund m. Freja 144,00 point
11. Sisse Andersen, Herfølge m. Buzz 129,50 point
16. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 94,50 point
B-klassen (Max point = 200)
1. Annette Nielsen, Odsherred m. Molly 193,40 point
2. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 190,15 point
3. Jutta Ullerup, Fakse m. Tilde 188,70 point
11. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 164,35 point
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Asser 397,00 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 380,80 point
3. Dan Foglmann, Odsherred m. Simba 359,50 point


Resultater fra kredskonkurrence i Helsingør d. 22.08.2004
B-klassen (Max point = 200)
1. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 192,20 point
2. Max Hansen, Helsingør m. Bossen 181,80 point
3. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 181,25 point
6. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 165,40 point
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 384,60 point
2. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 382,20 point
3. Dan Foglmann, Odsherred m. Simba 363,10 point

Resultater fra kredskonkurrence i Vordingborg d. 15.08.2004
C-klassen (Max point = 150)
1. Thomas Karlsen, Odsherred m. Luna 146,00 point
2. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 144,70 point
3. Tina Olsen, Haslev m. Echo 130,70 point
7. Flemming Jensen, Herfølge m. Smilla 123,80 point
13. Sisse Walløe Andersen, Herfølge m. Buzz 108,60 point
25. Per Sylow, Herfølge m. Pelle 84,30 point
31. Johnny Sarka, Herfølge m. Mads 72,70 point
B-klassen (Max point = 200)
1. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 193,65 point
2. Annette Nielsen, Odsherred m. Molly 187,20 point
3. Diana Birch, Holbæk m. Alfred 186,00 point
5. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 181,80 point
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Kim Sørensen, Helsingør m. Dando 393,00 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 386,60 point
3. Dan Foglmann, Odsherred m. Simba 369,40 point

Resultater fra kredskonkurrence i køge d. 30.05.2004
B-klassen (Max point = 200)
1. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 193,05 point
2. David Jensen, Odsherred m. Sascha 180.20 point
3. Peter Rrnne, Helsingør m. Nikki 172,30 point
5. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 170,65 point

Resultater fra kredskonkurrence i Holbæk d. 22.05.2004
B-klassen (Max point = 200)
1. Diana Birch, Holbæk m. Alfred 181,80 point
2. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Zato 176,10 point
3. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 171,55 point
18. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 121,00 point

Resultater fra kredskonkurrence i Slagelse d. 07.05.2004
B-klassen (Max point = 200)
1. Karin Ernst, Næstved m. Ajax 191,10 point
2. Tine Hansen, Vestlolland m. Santo 190,50 point
3. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 188,00 point
10. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 166,65 point

Resultater fra kredskonkurrence i Roskilde d. 16.05.2004
C-klassen (Max point = 150)
1. Miriam Holsegård, Frederiksund m. Tai 149 point
2. Thomas Klausen, Odsherred m. Luna 143 point
3. Vibeke Stennicke, Hørsholm-Karlebo m. Smila 138 point
12. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 119 point
Annika har fået 1. oprykning til B-klassen. Stort tillykke

Resultater fra kredskonkurrence i Roskilde d. 16.05.2004
B-klassen (Max point = 200)
1. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 193,40 point
2. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 187,80 point
3. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. ? 182,25 point
5. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 178,55 point
Mather har fået anden oprykning til A-klassen. Tsari er dermed A-hund fra næste sæson. Stort tillykke

Resultater fra kredskonkurrence i Fakse d. 25.04.2004
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 352,0 point
2. Kim Sørensen, Helsingør m. Dando 350,7 point
3. Vibeke Gyldenkærne, Holbæk m. Asser 348,0 point

Resultater fra kredskonkurrence i Nykøbing-Rørvig d. 25.04.2004
B-klassen (Max point = 200)
1. Jan Poulsen, Helsingør m. Mica 182,40 point
2. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 182,00 point
3. Diana Birch, Holbæk m. Alfred 176,55 point
12. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 109,30 point

Resultater fra kredskonkurrence i Nivå 11.04.2004
B-klassen (Max point = 200)
1. Marianne Aakjær, Helsingør m. Gabie 188,50 point
2. Max Hansen, Helsingør m. Bossen 179,45 point
3. Peter Rrnne, Helsingør m. Nikki 176,25 point
6. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 151,40 point

Resultater fra kredskonkurrence i Holbæk 14.03.2004
Eliteklassen (max point = 400)
1. Christian Bøttcher, Helsingør m. Jack 359,70 point
2. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 337,30 point
3. Henrik Kreipke, Helsingør m. Ikon 329,70 point


Landsdckkende konkurrencer 2004
Resultater fra DM i Svendborg d. 25-26.09.2004
C-klassen (Max point = 150)
**** DANMARKSMESTERSKAB ****
1. Kenneth Weesgaard, Skagen m. Pil 150 point
2. Winnie B. Christiansen, Hjørring m. Balto 149 point
3. Brian Mortensgaard, Silkeborg m. Gerry 146 point
14. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 134 point
B-klassen (Max point = 200)
1. Henry Mikkelsen, Hjørring m. Chico 189,00 point
2. Bent Møller, Aalborg m. Argo 188,25 point
3. Lars Peter Sejr, Tranbjerg m. Dolfi 186,90 point
11. Annette Mather, Herfølge m. Tsari 123,40 point
Eliteklassen (Max point = 400)
1. Annette Lunau, Herfølge m. Jacques 395,80 point
2. Kim Pedersen, Tinglev m. Bonti 383,30 point
3. Poul H. Christensen, Rødding m. Dina 381,30 point

Resultater fra Give d. 08.08.2004
C-klassen (Max point = 150)
1. Jonna Christensen, Skive m. Funny 148 point
2. Hanne Jørgensen, Brande m. Spyros 147 point
3. Cecilie Andersen, Skjern-Tarm m. Emely 147 point
10. Annika Bornebusch, Herfølge m. Mokuyi 138 point

Lokale resultater 2003
Resultater fra afslutning begynderhold 29.11.2003
Begynderhold (max point = 80)
1. Anne Olsen m. Tilde 79,5 point
2. Jonna Nielsen m. Debbi 78,5 point
3. Sidsel Johansen m. Amelie 77,5 point
4. Susanne Hansen m. Emma 76,0 point
5. Hans Dalmeier m. Samson 74,0 point
6. Peter Nielsen m. Kwando 73,5 point
7. Christina Lund m. Trunte 72,5 point
8. Jette Jensen m. Jack 71,5 point
9. Janne Johansen m. Saxo 71,0 point
10. Gitte Nielsen m. Cenzo 71,0 point
11. Sisse Andersen m. Buzz 70,0 point
12. Hanne Jørgensen m. Freja 44,0 point

Resultater fra klubmesterskabet 15.11.2003
C-klassen (max point = 150)
1. Per Sylow m. Pelle 126,00 point
2. Louise Knudsen m. Line 109,50 point
3. Merete Kuld m. Sydney 96,00 point
4. Johnny Sarka m. Mads 89,50 point
5. Jan Rasmussen m. Thea 68,50 point
B-klassen (max point = 200)
1. Ulrik Knudsen m. Caro 187,55 point
2. John Karstensen m. Tweed 166,30 point
3. Annette Mather m. Tsari 153,80 point
Eftersøgningspokalen (max 100%)
1. Annette Lunau m Offi (E-klassen) 100,0%
2. Annette Lunau m. Jacques (A-klassen) 95,8%


Kreds resultater 2003
(Der er ikke registreret nogle resultater)

Kreds resultater 2003
(Der er ikke registreret nogle resultater)

#top Til startsiden Tilbage      

© Danmarks civile Hundefrrerforening,